Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Renault Scenic TCe 140. Prostorem nepřekvapí, motorem ano

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 21. 4. 2019
22

Mezi klasická rodinná auta jednoznačně patří Renault Scenic. Ani nejnovější generace na tom nic nemění, auto je to stále nesmírně praktické. Přidává ale nový motor.

Velkorysý vnitřní prostor, odkládací schránky všude, kde jen pomyslíte, elektricky sklopná zadní sedadla, možnost položit sedačku spolujezdce do roviny… To je prostě Scenic. Nová generace nabízí i dobře řešenou aerodynamiku, takže ani větší rychlost neznamená nutnost zvyšování hlasu. Jen motor je v autě trochu více slyšet, než by mohlo být někomu příjemné.

 

A právě motor je ta novinka. Benzínová třináctistovka TCe 140 nabízí 140 koní, které na eko režim hledáte, na klasický režim najdete a na sportovní režim je plně využijete. Verva, s jakou auto zrychluje, je až překvapivá. Zvláště na sportovní režim, kdy se reakce ještě podstatně zlepší.

 

Zároveň ale stále udržuje příznivou spotřebu, pokud se chcete jen v klidu přesouvat krajinou, usrkává z nádrže tempem 5 l/100 km. Při dynamičtější jízdě se dostane i přes šest litrů, což je ale stále příznivá spotřeba.

Autor: Tomáš Devera

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tahle generace Scenicu
TT
| 17. 5. 2019
Blb na ceste je hlavne vtedy, keď sa tam objavíš ty.
Avatar - Ada je zase tady
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tahle generace Scenicu
Ada je zase tady
| 12. 5. 2019
Tahle generace Scenicu, stejně jako i jiné kreatury té automobilky, mají jednu výhodu. Ostatní řidiči na silnici hned vidí, že je řídí blb a dají si v provozu na něj pozor. ;-)
Avatar - xxc
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco oblbujete ludi?
xxc
| 24. 4. 2019
Ešte raz, je ťažké otestovať niečo, o čom nemajú ľudia tušenia. Pravdepodobne s testovacím autom nikto nejde na diaľnicu práve v daždi. Každý predpokladá, že zrkadlá budú v poriadku. Tak isto s hlukom. A vŕzganie už neotestuje skoro vôbec, to sa môže líšiť aj kusovo. Keď vo videu autor otestuje auto a napíše blbosti, ako môže bežný človek za tých pár chvíľ otestovať auto lepšie?
Avatar - xxc
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tahle generace Scenicu
xxc
| 23. 4. 2019
Tým bolo povedané, že aj so základným motorom auto nie je brzdou premávky a viacero ľudí radí ušetriť na najsilnejšom motore :-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preco oblbujete ludi?
cendakocour
| 23. 4. 2019
Pokud si to auto hodlají koupit, tak předpokládám, že než utratí tolik peněz, tak ho vyzkouší a nekupují na slepo jako ty.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku