Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Šílenci vzali Felicii Vanplus na Nürburgring Nordschleife

Jan Faltýsek
Diskuze (15)

Češi a Škoda Felicia s nástavbou v legendárním zeleném pekle. Přinášíme slova přímo od řidiče po tomto šíleném výletu. Jo a jela i Toyota JZX!

Škoda Felicia Vanplus byla větší užitková verze, vycházející z modelu Felicia Combi. Měla pět dveří a vždy byla dvoumístná, s přepážkou za předními sedadly. Na voze byla namontována plastová nástavba se zvýšenou střechou.

Objem nákladového prostoru činil 2176 litrů. Vůz se vyráběl v závodech Kvasiny a Vrchlabí a celkem bylo vyrobeno jen 5168 kusů. A kolik z nich se podívalo na německou Nordschleife, nejdrsnější okruh světa? Dost možná jen jedna a až teď.

Celé onboard video:

Video se připravuje ...

Specifikace a úpravy

Jaká je specifikace, jaké proběhly úpravy a jak se ta věc řídila nám řekl přímo řidič:

„Je to Felicia Vanplus 1.3 MPI 50 kw, najeto 250 tisíc km. Proběhl základní servis na motoru. Rozvody, vůle ventilů, jedna nová poloosa a převodovka z auta se 40 tis. km. Jinak je motor naprosto sériový. Včetně výfuku, kde jen není katalyzátor, který tam nebyl již při koupi.

V motoru jsou 4 litry oleje, což se rychle přehřeje. Proto jsem přidal olejový chladič, co se mi tady válel. Jinak vodní chladič je origo, včetně sahary. Vodní chlazení zůstalo sériové, na motoru je přidán chladič oleje s termostatem, co se válel doma.

Na podvozek se dala přední náprava se stabilizátorem a tréninkový podvozek H/P Sporting s přední a zadní rozpěrou. Auto nemá ABS, ani posilovač řízení. Brzdové třmeny pochází z Fordu Sierra, destičky jsou obyčejné, kotouče Clio Williams 260 mm, vzadu sériové bubny.

Pneu na autě je Nankang NS2R. Za cenu 1700 Kč jde o dobrou gumu, ale na lepší auta bych to nedával.

Cesta byla na platu, i když to původně mělo jet po ose. Bylo mi nabídnuto kamarádem, že mě odtáhne za cenu odpovídající spotřebě 7 l/100 km, což se vyplatilo.“

Jak se to sakra řídí?

„Řídí se to velice příjemně, tlumiče H/P makají opravdu dobře. V Karussellu jsem se díval, že byla rychlost 80 km/h, což tam jezdí lidi, co jdou k času 7 min BTG... Tacho přeměřuje tak o 3 km v hodině, gumy mají vysoký profil.

Schwedenkreuz se dal jet 160 pod plným, to samé liščí (Fuchsröhre; pozn. red.), v tuto chvíli autu chybí 100 koní na podvozek. Obrubáky se filtrovaly krásně, bylo to chováním dost podobné KWčku, které mám na BMW E36.

Rozložení hmotnosti je velice hezké na auto s pohonem předních kol, viz. foto v albu. Akorát to nepíše finální hmotnost, ta se musí sečíst. Nádrž je prázdná a chybí nějaké věci. Váha, jak to sypalo: 1060 kg s 30 litry benzínu, beze mě, to je dalších téměř 100 kg navíc. Vše makalo a vydrželo.“

Felicii doprovodila Toyota JZX100

Z Česka Felicii doprovázel ještě legendární sedan od Toyoty, Mark II JZX100. Dojmy přímo od majitele si můžete přečíst na ricedelivery.cz.

Jan Faltýsek
Diskuze (15)

Doporučujeme

9. 5. 2023 08:29
Re: Zdravíme autoforum
Jo v pohodě. Popravdě taky nechápu proč by to měl být šílenec. Spíš nadšenec. Vzít na Smyčku takový šrot, tak to chce hodně nadšení :-D
8. 5. 2023 11:05
Re: Podle slov ridice....
No měl si vzít hatch, trochu poladit motor - ta 1.3 se malými úpravami ŘJ (Cibmu) dá dostat k 85k, vyměnit brzdy a dát 15” ráfky a mohl si to užít víc :yes:
7. 5. 2023 23:55
Re: Zdravíme autoforum
Jestli to je na limitu nebo ještě ne nechci řešit, je to jedno. Pro mě vůbec nic zajímavého ani v textu, ani ve videu.

Poměrně čistě jel, nikoho asi ani nezprasil, co se děje za ním věděl. Ale to všechno zase až tak mimořádné není a už vůbec není na místě expresivní titulek o šílencích.

A s čím větším chcípákem jedeš, tím snazší je jet čistě a i blízko limitu. Ale neber to jako že s tebou nějak zásadně nesouhlasím a chci se přít. Nechci, jen jsem chtěl sdělit svůj názor.
Avatar - speedfred
7. 5. 2023 23:23
Re: van plus
:-[] :-[] tak "D" bolo taký polopretekrásky motor. :D
Avatar - Stejsn
7. 5. 2023 23:15
Na Nordschleife
se motá kdeco, dodávky celkem běžně, občas i autobusy apod. Nějaký pickup není nic zvláštního.