Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Volvo S60 – Švédská novinka v pohybu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 2. 2010 • 05:07
5
Nové Volvo S60 je podle tiskových materiálů automobilky nejdynamičtějším modelem v její historii. Sedan střední třídy se může pochlubit zcela novým designem, systémem detekce chodců a širokou nabídkou pohonných jednotek.

Zcela nové Volvo S60 připomíná svého předchůdce jen velmi vzdáleně svou siluetou, která ctí původní myšlenku splývavých linií, evokujících tvary dvoudveřových kupé.

Nabídka verzí bude obsahovat provedení s pohonem jedné i obou náprav. Paleta pohonných jednotek obsahuje pět zážehových a tři vznětové motory. Zřejmě největší technickou novinkou je systém rozpoznávání chodců (Pedestrian Detection), ten umí řidiče upozornit na chodce, který náhle vstoupil do vozovky a samočinně aktivovat brzdění, pokud řidič na varování nereaguje včas.

Doporučujeme
Volvo S60 dostane řadové čtyřválce, pětiválce a šestiválce (velká fotogalerie, podrobný popis)

Témata
12. 2. 2010 21:55
Re: Jsou to možná opravdu solidní auta..
No a predstav si ze si koupis auto i za 200, pak nechapu jak se nekdo muze nechat ukecat do Mazdy3. Zkus v tech rozdilnych tridach nejdriv chvili jezdit abys vedel za co si priplacis.
12. 2. 2010 19:43
Nevim Nevim
Auto vypadá docela hezky, mimo předku - resp. světel. Nechat je v jednom kuse, bylo by to možná lepší. Jinak k tomu Volvu, řeknu to asi tak. Ne že bych nějaké někdy vlastnil, ale jezdil jsem dnešní S60. Vcelku neohrabané auto, ve kterém je vzhledem k vnějším rozměrům opravdu hodně bídně prostoru. Palubka-materiály (hlavně ovladače) to jedničková fábie je etalon naproti tomu, co volvo předvedlo. Po faceliftu se situace změnila k lepšímu. Jízdně jak jsem zmínil, neohrabané. Na dálnici dobrý, ale malý rejd kol, pohodlí ujde, ale vzhledem k povaze auta a třídě (ceně) jsou dost slyšet rány od kol. Jízdně ho trumfne valná většina aut z té doby (mondeo mk3 - levnější příbuzný, ale jízdně trumf po celé čáře, BMW 3,5 nemluvím, VW passat-obratnější, lépe odhlučněná zadní náprava, dokonce i Audi A6, klidně s V6 TDi (který je těžký na předek a auto se nedotáčí).
Na výbavu, sedačky a pocit fortelnosti nedám dopustit, ale dát více jak mega za auto s těmito vlastnostmi by se mě zrovna 2x nechtělo. Snad to nové bude lepší.
12. 2. 2010 11:19
Jsou to možná opravdu solidní auta..
Uz len to ze porovnavas S60-tku a Mazdu 3 svedci len o tvojej neznalosti Jorg ... :-!
Avatar - Dinar
12. 2. 2010 10:46
Re: Jsou to možná opravdu solidní auta..
Jistě, jakmile si koupíš mazdu 3 na volvo S60 za milion tě nikdo neukecá. To jen ukazuje, že na světě zatím vše funguje jak má, kupci mazdy nejsou kupci volva. Jen bych ti, Jorgu, doporučil zamyslet se nad Bertoňákovou zásadou, nevím, nehodnotím... je to dobrá věc, člověk pak aspoň nevypadá jako hňup. ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud