Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vilner Bullshark je zvláštně upravené BMW řady 6. Zřejmě jediný vyrobený kus si můžete koupit

Jan Zajíc Jan Zajíc 29. 3. 2021 • 21:39
34
3
Zobrazit náhledy (34)
Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark Vilner Bullshark

Bulharský úpravce Vilner přišel v roce 2013 s projektem Bullshark, což bylo výrazně upravené BMW řady 6. Teď je tohle auto, které zřejmě vzniklo v jediném exempláři, na prodej. 

Šestkové kupé generace E63 se pod rukama lidí z týmu společnosti Vilner proměnilo opravdu výrazně, že Bullshark vychází právě z BMW řady 6 je poznat hlavně z profilu. Jinak se toho změnilo hodně.

Jsou tu nové nárazníky, světlomety (jde o upravené lampy z Infiniti FX), auto má jinou masku chladiče (s odlišně koncipovanými ledvinkami), přední blatníky s výraznými otvory nebo přepracované zadní partie.

Auto dostalo také 19palcová kola od Z Performance.

Vilner se ovšem věnoval také interiéru, v němž najdeme sportovní sedadla z M6 a velkou nálož čalounění v kombinaci kůže/Alcantara. Došlo ale i na další detaily, jako upravený volant nebo přepracované budíky, nebo třeba na nový audio systém.

O pohon se stará 4,4litrový osmiválec, který ve standardním BMW 645i dává 245 kW a 450 N.m. Bulharský úpravce se ale údajně obrátil na firmu AC Schnitzer, která výkon zvedla na 272 kW a točivý moment na 522 N.m. Zrychlení z klidu na stovku by díky tomu mělo zabrat jen 5,4 sekundy.

Co přesně se s projektem Bullshark dělo po jeho představení, bohužel nevíme. Ať už to bylo cokoli, nyní je tohle neobvykle vyhlížející kupé v Bulharsku na prodej. Cena činí 19 tisíc eur, což je v přepočtu asi 496 tisíc korun.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Dinar
30. 3. 2021 09:17
Re: Bullshark
Souhlas, pěkná práce, každopádně mi přijde, že to velké množství času, peněz a práce investovaných do téhle šestky, dává mnohem větší smysl, než v případě toho žigula. :yes:
30. 3. 2021 06:35
Re: Bullshark
Je vidět, že kožedělné (a sedlářské) řemeslo v Bulharsku pořád kvete. Mně to připomnělo nedávno publikovaný tuning žigulíka https://www.auto.cz/…ylove-auto-vidte?… i když ten měl interiér spíše laděný do Rollse ;-)
Avatar - _Karel_
29. 3. 2021 20:12
Bullshark
Nemůžu si pomoci, interiér https://www.auto.cz/…si-muzete-koupit?… mi nějak evokuje https://www.autorevue.cz/…allery/show.aspx?…
Zvenku je ta úprava super, ale ledvinky k BMW přece jen patří. I když to bez nich samo o sobě vypadá líp, už to není BMW.