Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bulharský úpravce zkusil z Trabantu udělat stylovku. Jak se vám výsledek líbí?

Jan Zajíc Jan Zajíc 17. 4. 2019 • 02:16
23
Zobrazit náhledy (23)
Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage Trabant 1.1 by Vilner Garage

Oživování automobilových legend je aktuálně v módě. Jeden bulharský úpravce však vdechl nový život ikoně, u níž byste to možná nečekali.

Společnost Vilner Garage se totiž vrhla na Trabant, konkrétně na model 1.1 z roku 1990.  Ten samozřejmě vypadá prakticky stejně jako legendární 601, ale pod kapotou už nemá tradiční dvoutakt, nýbrž modernější 1,1litrový motor z Volkswagenu Polo první generace. 

Spojen je se čtyřstupňovou manuální převodovkou. A neřadí se už u volantu, řadička je připevněná k podlaze.

Vilner se při úpravě zaměřil především na interiér, trabiho vybavil například novým čalouněním s károvaným vzorem, které kombinuje textil a kůži. Zajímavé je, že úpravce autu nechal původní opěrky hlavy. 

V podobném stylu se dočkala omlazení také palubní deska. A jistě jste si všimli i nového volantu - pochází od firmy Momo. Nechybí ani moderní rádio. Majitel vozu si pak přál nahradit loga výrobce svým oblíbeným číslem. Na mnoha místech tak najdeme štítek s číslem 21.

Extreriér naopak úpravce nechal v podobě, která se co nejvíc blíží originálu. Přesto prý zrenovoval všechny panely karoserie. A na střeše se objevuje motiv podobný tomu z interiérového čalounění. Vyloženě moderním prvkem, a možná i rušivým, jsou LED světlomety,

Tak jak se vám tenhle trabi líbí?

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud