Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Voitures Extravert nestíhá vyrábět klasické Porsche 911 přestavěné na elektromobil

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 7. 2019 • 22:58
17
3
Zobrazit náhledy (17)
Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE Voitures Extravert Quintessenza SE

Společnost Voitures Extravert v loňském roce zaujala svou přestavbou klasického vzduchem chlazeného Porsche 911 v elektromobil natolik, že v letošním roce díky poptávce výrazně navýšila původně plánovanou produkci.

Společnost Voitures Extravert se sídlem v nizozemském Utrechtu uvedla svou proměnu Porsche 911 se vzduchem chlazeným šestiválcem v elektromobil se jménem Quintessenza v loňském roce a v letošním roce představuje její lehce aktualizované provedení, které se díky zájmu ze strany zákazníků dočkalo oproti původnímu plánu trojnásobně vyššího počtu přestavěných vozů.

Při loňském uvedení bylo elektrické Porsche 911 od Voitures Extravert prezentováno ve dvou provedeních, což se v letošním roce nemění. První z nich nese označení Quintessenza SE a vizuálně se přibližuje nejstarším provedením Porsche 911 s chromovanými nárazníky a ukazateli směru usazenými na předních blatnících. Druhý s pojmenováním Quintessenza TE pak sází na vzhled, který byl pro devětsetjedenáctky charakteristický od roku 1974 až po konec osmdesátých let.

V obou případech začíná stavba dokonale očištěným skeletem bez jakéhokoliv náznaku koroze a zajištěním nové antikorozní ochrany. Komponenty podvozku v podobě náprav odpovídají Porsche 911 Carrera 3.2 z osmdesátých let, ale využívají moderní stavitelné tlumiče. Brzdový systém je pak osazen kotouči s vnitřním chlazením a nechybí ani moderní posilovač řízení. Voitures Extravert Quintessenza má v obou svých provedení vynikat rozložením hmotnosti v poměru 50:50.

Pohonný systém má tvořit dvojice elektromotorů u zadní nápravy, která má u letošní série vozů disponovat nejvyšším výkonem 163 kW (222 k) a točivým momentem 900 N.m. Potřebnou energii nyní poskytují lithium-iontové baterie s kapacitou 58 kWh. Pro obě provedení je shodně uváděna akcelerace z 0 na 100 km/h za méně než 6,0 s a maximální rychlost je na rozdíl od loňského roku, kdy byla uváděna 200 km/h, omezena na 180 km/h. Dojezd se i nadále pohybovat kolem 400 km na jedno nabití.

První sérii elektromobilů Voitures Extravert představovala pětice zástupců provedení Quintessenza SE, která byla prodána v loňském roce. Pro letošní rok bylo původně plánována stavba dvanácti vozů, ale podle dostupných informací jich má nakonec díky velké poptávce vzniknout 36 a opět v provedení SE. V příštím roce se pak mají rozběhnout i dodávky vozů ve verzi TE.

Voitures Extravert na své elektrické devětsetjedenáctky poskytuje záruku na pět let nebo 100.000 kilometrů a základní cena kompletního vozu Quintessenza v obou provedeních startuje v současnosti na částce 299.990 eur, což je v přepočtu zhruba 7,75 milionu korun.

Zdroj: Voitures Extravert

Související články

Témata
Avatar - CICERO
12. 7. 2019 13:04
Re: Jeeedu na vlně jeeežišmarja!
že by konečně člověk jako já? Uplně má myšlenka TOP of TOP :yes: :yes: :yes:

Tajfuny soudva poslední v ´´provozu´´ dneska spíš zbytečná záloha (ale fajn) Mám Tajfuna nejraději... ;-) Jak říká Tusk je S3XY :D ...dneska hodně jedou Delty a dost jich je přestavěnejch na nosiče miniponorek co koušou do podvodních komunikačních kabelů a do budoucna budou, jako nosiče jaderných autonomních torpéd :D Co nevidět Borej (krásná věc... kříženeček Kursku a Tajfunu, ještě je mladej a nevycválanej ale bude poslouchat a věrně sloužit páníčkovi !! Chcete ho? :D )


Proč se bavíme hlavně o rusku? To se redakci a mistni mesiášum líbit nebude, budeme bití, není zbytí.... !!! :D

FOSTEK INSANE RULERZ !!!

(to že jsem mrtvej,tak vím už dávno, jednou mi to řekla máma, moc brzo ráno... )

Jinak: řeknu to ´´kapitalisticky´´ volím možnost >>>> C&A ztoho je patrné, že presně vtomto pořadí a A nechám na přírodě ať si poradí... RADIONUKLIDUM ZDAR !!!


Привет!
Спасибо!
Avatar - fostek
12. 7. 2019 11:32
Re: Jeeedu na vlně jeeežišmarja!
Klid.
Máš pravdu, ale emůžeš s tím nic dělat.
Teda vlastně máš 3 možnosti.
A) Zabít se
B) Nechat to přes sebe se valit ( rada A.P.Denta ze Stopařovýho průvodce)
C) Fostekova rada: Vynalož všechen um a čas. Vetři se do armády jedné ze supervelmocí a zmocni se jaderné ponorky (nejlépe třída Tajfun) a poté, co se vypořádáš s posádkou VŠECHNO TO ODPAL. Skynety dalších supervelmocí už to dodělaj. Vynoříš se do neexistujícího světa. Můžeš tady začít civilizaci znovu. A po odpálení desítek tisíc jaderných hlavic mnohonásobně silnějších než Hirošima, to už bych se divil, kdyby někdo otravoval s elektromobilama.
Uděláš to? nebo mám do toho jít sám. Je to už dlouho můj plán...ale jsem línej, takže jedu podle možnosti B a pomalu spěju možnosti A) (s každým žvástem Dona Vita, Zettiho a podobných volů ale sbírám sílu, abych zkusil Cčko)

:-O . fostek is insane...maybe even dangerous….
Avatar - CICERO
12. 7. 2019 11:11
Jeeedu na vlně jeeežišmarja!
No tak hlavně, že to má ten manuál, že? :D Božíčku... :D No kdysi mělo Porsche před PDK dva pedály... el. řj od bosche a manualni kulisa... všechno all right, jen spojka prostě absentovala... No tohle je pecka pocit manuálu na 2 pedály... = k nezaplacení... :-! A má to bateriák? :D A ten hasičskej kontejner,s jeřábem, když to chytne je v ceně, nebo za příplatek??? A nebude vtom kontejneru moc vody? S ohledem do budoucna, abych nemusel ještě shánět pytle s pískem na zasypání... Ale pak by se to zase poškrábalo... A krucpísek… To jsou problémy 21 století? To jsem teda nečekal, že takhle dopadneme... ne v roce 2005, když jsem v 5 let starým speedu onanoval nad Hayabusou a 360 modena… hmmm :P Co už, asi růžový století přetékající .socialistickým econihilismem… OK OK OK Mužu si aspoň koupit tu hrobku přes pul hřbitova, když na to bude cash flow, nebo to taky bude proti ptáčkům a morčatům???? OK nakonec vlastní pole a hrobka, jako, bunkr na vyhořelý atomový palivo... ME N.E.N.A.S.I.E.R.E.T.E. …. JA UZ JSEM :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku