Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Atlas: Sedmimístné SUV pro Ameriku představeno

Michal Fokt Michal Fokt 28. 10. 2016 • 06:06
21
22
Zobrazit náhledy (21)
suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni suv vw vyssistredni
Volkswagen pochopil, že v USA to bez velkého SUV nejde a po dlouhých letech váhání vyvinul sedmimístný kolos s názvem Atlas.

Američané milují velká auta a když myslím velká auta, tak nemyslím ten malý a přitom drahý touareg, plnohodnotné SUV musí mít tři řady sedadel a svým vzhledem vyvolávat respekt. A přesně tohle by měla splňovat novinka Atlas, která bude vyjíždět z továrny Chattanooga, která kvůli tomu dostala investice ve výši 900 milionů dolarů.

Co se designu týče, vychází z konceptu CrossBlue z roku 2013, má jednoduché, hranaté tvary a kdovíjaký krasavec to není. Ale je velký - s délkou 5037 mm, šířkou 1979 mm a výškou 1768 mm jde o největší vůz značky, jaký kdy byl v Americe prodáván. Volkswagen slibuje prostorný interiér pro sedm osob, jednoduché sklápění zadní řady, nejnovější verzi infotainmentu Volkswagen Car-Net, pochopitelně plnou kompatibilitu s platformami Apple a Android a samozřejmě též balíček nejmodernějších asistenčních systémů včetně Automatic Post-Collision Braking System, jenž zabrání sekundárním kolizím. Bonusem navíc bude příplatkové špičkové audio Fender.

Atlas stojí na platformě MQB a standardně bude mít poháněna přední kola, za příplatek bude k dispozici pohon všech kol s voličem jízdních režimů Driving Mode Selection, ale pouze pro šestiválec. Základní motorizací bude přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI o výkonu 178 kW, motor VR6 3,6 l nabídne výkon 206 kW. V obou případech bude zkombinován s osmistupňovým automatem.

Premiéra atlasu proběhne v půlce listopadu v Los Angeles a prodej bude zahájen na jaře příštího roku. Šance, že by se vůz dostal do Evropy, bude nejspíš nulová.

Témata
30. 10. 2016 09:35
Re: Generické SUV
Atrapa je prostě atrapa. Jako Obama je atrapa americkýho prezidenta. Takový chudý příbuzný.

Apropos: Wagen skutečně objevil ameriku, když amíkum nabízí neohrabaný SUVéčko. Takový nápad se musí dlouho rozmýšlet.
29. 10. 2016 09:05
Re: Generické SUV
>:D
29. 10. 2016 09:05
Re: Generické SUV
Kardiak...
28. 10. 2016 22:52
Re: Generické SUV
Zeby bez dph :-))))
28. 10. 2016 16:08
Re: tak ako to je
Na MQB se bez problémů krom R3 a R4 motorů vejde VR6, stejně jako je v tomhle autě. R5 se vejde pouze s úpravami. Někde psali, že do Číny se má tohle prodávat s 2,5 a 3,0 TSI. Předpokládám, že se bude jednat o různé varianty VR6.
V době testování Superbu III prý jezdily testovácí exemláře s VR6. Pro CC se snad s VR6 opět počítá.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku