Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf TwinDrive: Plug-in hybrid nové generace

27. 6. 2008 • 14:24
11
102
Zobrazit náhledy (11)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf
Volkswagen představil prototyp plug-in hybridu, který může na krátké vzdálenosti jezdit zcela bez pomoci spalovacího motoru.

Generální ředitel koncernu Volkswagen Martin Winterkorn a německý spolkový ministr životního prostředí Sigmar Gabriel na odborné konferenci v Berlíně společně představili experimentální Golf TwinDrive. Jedná se o plug-in hybrid, který je schopen plného provozu na elektrický pohon.

Myšlenkou projektu je, že auto může jezdit po městě pouze na elektřinu. Na delších trasách ho pak pohání spalovací motor, protože současné technologie neumožňují vyrobit baterie, které by zajistily adekvátní akční rádius. Podle Winterkorna je to zásadní krok směrem k elektromobilu pro každodenní použití. Pokud by majitel takového auta jezdil pouze na krátké vzdálenosti v městském provozu, stačí mu vždy přes noc dobít baterie z rozvodné sítě. V takovém případě jezdí autem s nulovými emisemi.

Při demonstrační jízdě z Postupimi do centra Berlína dosáhl Golf TwinDrive přepočítané spotřeby 2,5 l a 8 kWh na 100 km. Jeho pohonné ústrojí má přitom celkový výkon 130 kW.

Flotila testovacích vozů, která bude jezdit v běžném provozu, se bude dobíjet elektřinou vyráběnou z obnovitelných zdrojů, tedy z větrných, vodních a solárních elektráren. Dojezd na elektrický pohon je kolem 50 kilometrů, což pro běžné dojíždění na krátké vzdálenosti dostačuje.

Projektu se kromě Volkswagenu dále účastní dodavatel elektrické energie E.ON a výrobci baterií GAIA a Evonic/Li-Tec. Na vývoji se podílí firma Fraunhofer, heidelberský Institut pro energii a životní prostředí (Ifeu), Německé středisko pro vzdušnou a vesmírnou dopravu (DLR) a univerzita v Münsteru.

Související články

Témata
1. 7. 2008 14:07
Re: pristich par let
Taktéž chválím.
1. 7. 2008 14:07
Re: Ehm...
Teď tam radši chodím míň a míň, pač si nechci kazit náladu, přece jen jde o mé prachy... :'-(
1. 7. 2008 13:33
Re: PS Jizda - pridava se Marcedes
Na rok 2010 prave ohlasil Marcedes elektromobil rady A. Lavina se rozbehla. Kdo by si jeste dnes kupoval nove auto se zastaralym spalovakem, kdyz za rok a pul muze mit hybrid nebo elektromobil ?
30. 6. 2008 19:09
Re: pristich par let
Dobrá úvaha :yes:
29. 6. 2008 01:53
Jizda - pridava se Renault
Tak tento mesic se s ohlasenim hybridu a elektromobilu protrhl pytel. Renault sice uz drive ohlasil praci na elektromobilech, ale ted konkretizoval - prvni elektricke Clio okolo magickeho roku 2010. Neni mi jasne, jak jeste nekdo muze pochybovat. Rok 2010 bude rokem velkeho tresku.
PS Foto motoroveho prostoru plugin Golfu
[odkaz]
Prvni otevreni hlasi nevimproc chybu. Kdyz date to chybove okno Aktualizovat , tak se to otevre. Vypada to znacne "seriove", jen zacit vyrobu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku