Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Golf Variant Concept R-Line: Optická sportovnost i pro praktickou karoserii

Jakub Kraus Jakub Kraus 6. 3. 2013 • 03:09
15
3
Zobrazit náhledy (15)
Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf Volkswagen Golf
Pouze den po představení modelu Golf Variant se pro tuto verzi světu ukázal designový balíček R-Line. Zatím však s přídomkem Concept.

Volkswagen se snaží zaplnit i tu nejmenší mezírku na trhu a na ženevském autosalonu představil optický paket pro nové kombi od Golfu. Je to tak poprvé, kdy bude možné objednat R-line i pro karosářskou variantu Variant. Základem jsou jako u jiných er-lajnů vyměněné nárazníky, nastavené prahy a hezká, velká kola.

Pro doladění vzhledu exteriéru však bylo nutné si pohrát s barvami. Prahové lišty jsou lakované lesklou černou a stejný zásah dostaly i prvky v předním nárazníku a zadní difuzor. Kola designu Salvador zase dostala stříbrný odstín a karoserie vše dolaďuje volkswagenovskou závodní modrou.

Konkrétní kousek vystavený v Ženevě má vyšperkovaný i interiér. Všech pět sedadel má středy potažené kůží Nappa v modrém odstínu Space Blue a ostatní části potažené kůží černé barvy. Kůží černé barvy, opět značky Nappa je také potažen volant i středová loketní opěrka, přičemž pro kontrastní stehování byla použita nit šedé barvy, s tou je totiž sladěno čalounění stropu. Interiér je pak dále zušlechtěn prahovými lištami R-Line a koberečky s modrým lemováním.

Pod kapotou vystaveného vozu však bije pouze motor 2,0 TDI se 110 kW a pohon všech kol 4Motion, který je však pro zlepšení vzhledu rozumnou volbou, avšak kdyby VW přišlo i s verzí variant GTI, nikdo by se asi nezlobil.

Související články

Témata
Avatar - Snooob
8. 3. 2013 09:57
Re: 4motion
Aj Alltrack 4x4 sa chystá...
Avatar - Jaros71
7. 3. 2013 11:38
4motion
Myslím,že prodejnější by byla nějaká verze Golf Variant typu Alltrack s 4motion..!!
Tedy o něco vyšší a ideální také např.na hory.. ;-)
Ale pěkný auto to tedy je...design se povedl. :yes:
6. 3. 2013 22:46
predaj
a kedy sa dostane do predaja?
Články odjinud