Volkswagen je v ČR importérem č. 1 za rok 2006

S celkovým prodejem 13 134 vozidel (+ 12 % ve srovnání s rokem 2005) se Volkswagen stal nejúspěšnějším dovozcem nových automobilů do České republiky za rok 2006. V loňském roce se pro osobní vozy Volkswagen rozhodlo 7116 (+ 2,74 %) zákazníků a 6018 (+ 25,93 %) si zakoupilo některý z užitkových vozů nebo přestavěných osobních vozů této značky. Volkswagen měl na trhu podíl 7,57 % (součty osobních a lehkých užitkových vozidel).
„Za našimi výbornými prodejními výsledky stojí především mohutná produktová ofenziva a obrovské nasazení celé prodejní sítě,“ shodují se David Liška, vedoucí divize osobních vozů Volkswagen, a Dušan Blaško, vedoucí divize užitkových vozů Volkswagen společnosti Import Volkswagen Group.
Bestsellerem mezi osobními vozy je dlouhodobě model Passat (3040 prodaných vozů), u nějž se v loňském roce naplno rozběhl prodej verze Variant, velmi dobře se začala prodávat loňská novinka, atraktivní kupé-kabriolet Eos (67 ks), a obměnu modelových řad v závěru roku završily modernizované modely Touareg a Touran. Volkswagen prodal 288 Foxů, 1870 Pol, 2148 Golfů, 437 Jett, 437 Touranů, 385 Touaregů (z toho jen 43 osobních). Prodalo se také 10 Phaetonů, 3 vozy New Beetle a 3 New Beetle Cabriolet.
Skvělý výsledek si připsala divize užitkových vozů Volkswagen, která zlepšila celoroční výsledek o 1239 vozů. „Rovnou měrou se na tom podílejí všechny naše kompletně modernizované modelové řady. Výborně se uvedl silák Crafter, u kterého poptávka výrazně překračuje nabídku a nyní jednáme o zvýšení výrobních kvót,“ říká Dušan Blaško. „Tradičně velký zájem je o modely Transporter a zejména jejich osobní verze Multivan, velkou radost máme i z výrazného zvýšení prodejů modelu Caddy.“
Ani největší importér se zatím nemůže měřit s nejúspěšnější značkou českého trhu - Škodou Auto. Ta měla v roce 2006 tržní podíl 36,7 % (součty osobních a lehkých užitkových vozidel), prodala 51833 osobních a 11835 lehkých užitkových automobilů.