Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen láká na ještě ostřejší Golf, hraje si s označením NFT

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 1. 2022 • 13:43
42
7
Zobrazit náhledy (42)
Volkswagen Golf GTI Clubsport Volkswagen Golf GTI Clubsport Volkswagen Golf GTI Clubsport Volkswagen Golf GTI Clubsport Volkswagen Golf GTI Clubsport Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf GTI Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R Volkswagen Golf R

Automobilka využila populární zkratku ze světa kryptoměn pro nový speciál, který představí v únoru.

Na facebookovém profilu automobilky Volkswagen se nedávno objevila tajemná silueta dosud neznámého ostrého modelu Golf, která už na první pohled zaujme výrazným spoilerem nad pátými dveřmi.

Automobilka pak v komentáři uvedla, že se chystá představit vlastní NFT, čímž narážela na populární investiční trend tzv. „Nezaměnitelných tokenů“ (z anglického Non-fungible token). V podání VW by ale zkratka měla znamenat „Notable Fast Transporter,“ což by se dalo volně přeložit jako „Pozoruhodně rychlý transportér“.

Nový model by měl být představen během února tohoto roku, nikdo ale příliš netuší, co vlastně očekávat. Automobilka už totiž představila Golf v tradiční verzi GTI, naftové GTD, elektrifikované GTE i vrcholný VW Golf R, včetně praktičtějšího kombíku.

Slovní spojení „pozoruhodně rychlý“ a výrazný spoiler nad pátými dveřmi – to vše vyvolává očekávání zajímavého sportovního svezení. Často se tak spekuluje o možnosti odlehčeného a čistě sportovně zaměřeného Golfu R, případně vrcholného Golfu GTI TCR, který však v minulé generaci Golfu dorazil až krátce před jeho koncem.

Stále je však možné, že nás Volkswagen schválně tahá za nos a místo skutečného vozu představí jen digitální NFT. Ostatně své vlastní NFT slibuje technologicky pokroková značka Lamborghini, zatímco kanadské zastoupení Nissanu již představilo NFT odvozené od Nissanu GT-R.

Možností je tedy stále mnoho a nám nezbývá než doufat, že Volkswagen představí s blížícím se únorem další nápovědy k očekávané novince. Ať už pojízdné, nebo digitální.

Související články

Témata
Avatar - Emel
18. 1. 2022 23:41
Re: Krabica
Třeba technika
Avatar - Stejsn
18. 1. 2022 20:27
NFT
= nafta ;-)
Avatar - MS-sport
18. 1. 2022 19:55
Úplně nevím
co si z toho článku mám odnést...... :-!
18. 1. 2022 19:27
Krabica
Co môze byt ostre na krabici ktoru navrhli pre nemecke konzervy. Co si budeme nahovarat - sucasny Golf vyzera hrozne. Wagenstein to dal na ID.x, ale pri golfe opät slapl do h..a.
Avatar - petr petrumr
18. 1. 2022 18:33
nevím
Je záhadou, když jim prodeje klesají, lidi houfně utíkaji ke konkurenci a oni chou vyrábět auta pro malou skupinu lidí. Tudy cesta za uspěchem nepovede.
Články odjinud