Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Tiguan R se pilně testuje. Pětiválec je nejspíš pasé, technika nepřekvapí

20. 2. 2020 • 20:58
34
8
Zobrazit náhledy (34)
Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan Volkswagen Tiguan

Omlazený Volkswagen Tiguan dostane v rámci faceliftu ostrou verzi R. Přidá se tak k sourozeneckému Golfu a T-Rocu.

O příjezdu ostrého Volkswagenu Tiguan už se nějaký čas spekuluje. A nejnovější špionážní snímky kolující po sociálních sítích napovídají, že se „erka“ skutečně dočkáme. Nejprve se zdálo, že se jedná jen o sportovně střižené provedení R-Line, větší brzdy a dvě dvojité koncovky výfuku po vzoru Golfu R ale naznačují, že německá automobilka opravdu testuje něco speciálního.

V rámci faceliftu Tiguanu se neočekávají žádné revoluční změny. Dojde na přepracování světlometů a přídě, všimnout si můžeme také nového loga automobilky. Tiguan se tak nejspíš stane třetím modelem VW s odznáčkem R, kterým se už nějaký čas pyšní Golf a T-Roc. Později by pak měl rodinku doplnit ještě plug-in hybridní Touareg R.

„Vidím tu prostor pro Tiguan R. Povedla se nám dobrá věc s T-Rocem, ale Tiguan je přeci jen jiný druh auta. Musí zůstat vozem pro každodenní použití, podobně jako Touareg,“ nechal se před časem v jednom z rozhovorů slyšet Jost Capito, šéf divize R.

Tiguan R se vyhlíží vlastně už od příjezdu současné generace, jeden čas se dokonce spekulovalo o variantě s přeplňovaným pětiválcem. Příjezd auta se ale neustále oddaluje, za což podle zdrojů z automobilky mohou dva zásadní důvody. Tím prvním jsou zpřísňující se emisním limity a s tím související homologační procesy WLTP. Druhým důvodem je vznik samostatné značky Cupra a ostrého modelu Ateca, kterému by Tiguan R mohl ukrojit jistou část pozornosti.

Předpokládá se, že Tiguan R dorazí s technikou, kterou už dobře známe z Golfu R a T-Rocu R, tedy přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem EA888 o výkonu 221 kW (300 k), sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol 4Matic. Takové auto by na stovku potřebovalo něco kolem pěti sekund (T-Roc R to dnes umí za 4,8 s) a svištět by určitě zvládlo rychlostí 250 km/h.

Volkswagen zatím neprozradil, kdy přesně můžeme omlazený Tiguan očekávat, předpokládáme ale, že ostré „erko“ dorazí ještě o něco později. V obou případech se ale počítá s tím, že by se příjezd mohl stihnout ještě před koncem roku. Capito se při uvedení T-Rocu R nechal slyšet, že jeho úkolem je udělat z Volkswagenu R to, čím je divize M pro BMW. „V budoucnu nebudou Golf a T-Roc jediným modely R, to je jisté,“ uvedl dříve.

Související články

Témata
21. 2. 2020 08:12
4Matic?
Hlavne ten pohon 4Matic tam urcite najdeme, ze ano, mila redakcia? :) To nemate nikoho na korekturu a musia to robit citatelia?
21. 2. 2020 05:53
Re: Přeplňovaný pětiválec
Tak doufal jsem :-)
Avatar - white label
20. 2. 2020 20:53
Re: Přeplňovaný pětiválec
Zajímavý pokus o vtip... ;-)
Avatar - SCHROJF
20. 2. 2020 18:31
R line
A načo je v galérii 34 fotiek Tiguana v pakete R line? ;-)
20. 2. 2020 17:41
Přeplňovaný pětiválec
Totiž přijde až v 18:30 při představení nové Cupry :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud