Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volkswagen Tiguan R se pilně testuje. Pětiválec je nejspíš pasé, technika nepřekvapí

Diskuze (8)

Omlazený Volkswagen Tiguan dostane v rámci faceliftu ostrou verzi R. Přidá se tak k sourozeneckému Golfu a T-Rocu.

O příjezdu ostrého Volkswagenu Tiguan už se nějaký čas spekuluje. A nejnovější špionážní snímky kolující po sociálních sítích napovídají, že se „erka“ skutečně dočkáme. Nejprve se zdálo, že se jedná jen o sportovně střižené provedení R-Line, větší brzdy a dvě dvojité koncovky výfuku po vzoru Golfu R ale naznačují, že německá automobilka opravdu testuje něco speciálního.

V rámci faceliftu Tiguanu se neočekávají žádné revoluční změny. Dojde na přepracování světlometů a přídě, všimnout si můžeme také nového loga automobilky. Tiguan se tak nejspíš stane třetím modelem VW s odznáčkem R, kterým se už nějaký čas pyšní Golf a T-Roc. Později by pak měl rodinku doplnit ještě plug-in hybridní Touareg R.

„Vidím tu prostor pro Tiguan R. Povedla se nám dobrá věc s T-Rocem, ale Tiguan je přeci jen jiný druh auta. Musí zůstat vozem pro každodenní použití, podobně jako Touareg,“ nechal se před časem v jednom z rozhovorů slyšet Jost Capito, šéf divize R.

Tiguan R se vyhlíží vlastně už od příjezdu současné generace, jeden čas se dokonce spekulovalo o variantě s přeplňovaným pětiválcem. Příjezd auta se ale neustále oddaluje, za což podle zdrojů z automobilky mohou dva zásadní důvody. Tím prvním jsou zpřísňující se emisním limity a s tím související homologační procesy WLTP. Druhým důvodem je vznik samostatné značky Cupra a ostrého modelu Ateca, kterému by Tiguan R mohl ukrojit jistou část pozornosti.

Předpokládá se, že Tiguan R dorazí s technikou, kterou už dobře známe z Golfu R a T-Rocu R, tedy přeplňovaným dvoulitrovým čtyřválcem EA888 o výkonu 221 kW (300 k), sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol 4Matic. Takové auto by na stovku potřebovalo něco kolem pěti sekund (T-Roc R to dnes umí za 4,8 s) a svištět by určitě zvládlo rychlostí 250 km/h.

Volkswagen zatím neprozradil, kdy přesně můžeme omlazený Tiguan očekávat, předpokládáme ale, že ostré „erko“ dorazí ještě o něco později. V obou případech se ale počítá s tím, že by se příjezd mohl stihnout ještě před koncem roku. Capito se při uvedení T-Rocu R nechal slyšet, že jeho úkolem je udělat z Volkswagenu R to, čím je divize M pro BMW. „V budoucnu nebudou Golf a T-Roc jediným modely R, to je jisté,“ uvedl dříve.

Diskuze (8)

Doporučujeme

21. 2. 2020 08:12
4Matic?
Hlavne ten pohon 4Matic tam urcite najdeme, ze ano, mila redakcia? :) To nemate nikoho na korekturu a musia to robit citatelia?
21. 2. 2020 05:53
Re: Přeplňovaný pětiválec
Tak doufal jsem :-)
Avatar - white label
20. 2. 2020 20:53
Re: Přeplňovaný pětiválec
Zajímavý pokus o vtip... ;-)
Avatar - SCHROJF
20. 2. 2020 18:31
R line
A načo je v galérii 34 fotiek Tiguana v pakete R line? ;-)
20. 2. 2020 17:41
Přeplňovaný pětiválec
Totiž přijde až v 18:30 při představení nové Cupry :-!