Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Cars a Baidu se zaměří na autonomně řízená vozidla

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 3. 11. 2018 • 05:26
27
Zobrazit náhledy (27)
Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c Volvo 360c
Společnosti Volvo Cars a Baidu spojují své síly za účelem vývoje a výroby autonomně řízených vozidel.

Společnosti Volvo Cars se podařilo uzavřít smlouvu o spolupráci s předním čínským poskytovatelem internetových služeb, kterým je společnost Baidu. Smyslem dohody je společně pracovat na vývoji elektrických vozidel s plně automatickým řízením určeným k masové výrobě pro čínský trh, který je největším světovým trhem.

Automobilka Volvo Cars je prvním výrobcem automobilů, kterému se podařilo začít takto úzce spolupracovat se společností Baidu za účelem vývoje autonomně řízených vozidel přizpůsobených požadavkům čínského trhu.

Na základě uvedeného partnerství budou mít obě společnosti možnost vyvíjet a prodávat zmíněná vozidla potenciálním čínským zákazníkům, což podtrhuje ambice švédské automobilky stát se vyhledávaným globálním dodavatelem.

Společnosti Volvo Cars a Baidu na základě dané smlouvy sloučí své zdroje, aby mohly přistoupit k dalšímu kroku, kterým je příprava podmínek pro masovou výrobu plně elektrických vozidel s automatickým řízením.

Společnost Baidu přispěje do společného projektu svou platformou autonomního řízení Apollo. Automobilka Volvo pro změnu poskytne své odborné znalosti a vyspělé technologie z oblasti automobilového průmyslu.

S ohledem na současné předpovědí pro dané průmyslové odvětví se očekává, že se Čína v následující dekádě se vší pravděpodobností stane největším samostatným světovým trhem pro obchodování s autonomně řízenými vozidly.

Společnost IHS Markit zabývající se průzkumem trhu v první polovině letošního roku předpověděla, že bude z celkového předpokládaného globálního objemu 33 milionů autonomně řízených vozidel prodaných do roku 2040 přibližně 14,5 milionů vozů prodáno právě v Číně.

Cílem společnosti Volvo Cars je stát se globálním poskytovatelem rozmanitých služeb mobility, přičemž vnímá autonomní řízení jako klíčovou součást své strategie. V rámci své strategie automobilka očekává, že budou do poloviny příštího desetiletí tvořit třetinu jejího prodeje právě vozidla s autonomním řízením.

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku