Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Volvo Trucks představuje novinky pro snížení spotřeby paliva

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 12. 2018 • 23:59
8
Zobrazit náhledy (8)
Volvo Volvo Volvo
Společnost Volvo Trucks uvádí modernizované vznětové motory D11 a D13, které splňují nové předpisy Euro 6 Step D a přinášejí řadu vylepšení.

Společnost Volvo Trucks průběžně představuje řadu inovací zaměřených na snížení spotřeby paliva svých nákladních vozidel a tentokrát se v souvislosti s Euro 6 Step D zaměřila na pohonné jednotky zástupců modelových řad FH, FM a FMX.

„Jelikož u autodopravců činí náklady na palivo asi třetinu nákladů, pokračujeme ve hledání všemožných způsobů, jak u našich nákladních vozidel dále snížit spotřebu,“ uvádí Claes Nilsson, prezident Volvo Trucks. „Kombinací malých vylepšení se tentokrát podařilo dosáhnout významných úspor pro naše zákazníky, a to bez negativních dopadů na výkon nebo produktivitu.“

Nové předpisy Euro 6 Step D se zaměřují na to, aby vozidla plnila emisní standardy i za běžných provozních podmínek. Z nejnovějších kroků Volvo Trucks zacílených na splnění přísnějších emisních předpisů jmenujme nový řídicí software motoru a vylepšenou povrchovou úpravu systému následné úpravy výfukových spalin.

Modernizovaný vznětový motor D13 rovněž používá nový olej VDS-5 s nízkou viskozitou a nové stírací kroužky na pístech, které snižují spotřebu paliva a vnitřní tření. Motor o výkonu 368 kW (500 k) kromě toho šetří palivem díky tomu, že používá stejný vysoký kompresní poměr jako jednotky ve verzích s výkony 339 kW (460 k) a 309 kW (420 k).

Software I-See na bázi topografických údajů předvídá zvlnění terénu na trase a pečlivě reguluje převody, zrychlování i brzdění motorem. Jeho cílem je optimálně využívat kinetickou energii celého vozidla. Nově se pyšní řadou vylepšení, např. novou strategií volby převodových stupňů a selektivním dojezdem vlivem setrvačnosti, kdy je možné efektivněji využívat volnoběhu funkce I-Roll.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud