Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW chce vyrábět s firmou GAZ auta v Rusku, včetně škodovek

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 19. 2. 2011 • 20:56
23
5
Zobrazit náhledy (23)
Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen Volkswagen
Podle zdrojů bude podnik vyrábět škálu vozů značky Volkswagen, včetně modelu Jetta. Z vozů automobilky Škoda má vyrábět modely Octavia a Yeti.

Německá automobilka Volkswagen a ruská automobilka GAZ plánují vytvořit společný podnik na výrobu aut v Rusku. V závodě s kapacitou 300.000 vozů ročně se mají vyrábět i modely české automobilky Škoda Auto. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na dva zdroje z automobilového průmyslu.

Podle zdrojů bude podnik vyrábět škálu vozů značky Volkswagen, včetně modelu Jetta. Z vozů automobilky Škoda má vyrábět modely Octavia a Yeti.

Ruská tisková oddělení obou automobilek se ke zprávě odmítla vyjádřit. Volkswagen však již v říjnu uvedl, že vede pokročilá jednání o výrobě aut v Rusku s automobilkou GAZ.

GAZ je součástí impéria miliardáře Olega Děripasky. Společnost vyrábí hlavně lehké užitkové vozy. V minulosti měla automobilka v plánu vstoupit do aliance a německým Opelem v rámci společné nabídky na převzetí, kterou předložily ruská Sberbank a kanadská Magna International. Z dohody však nakonec sešlo a GAZ zůstal bez zahraničního partnera.

Celkový prodej automobilů v Rusku se v loňském roce díky oživení ekonomiky a programu šrotovného zvýšil o 30 procent na 1,91 milionu vozů po předloňském propadu o zhruba polovinu. Podle předpovědi poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers by se prodej osobních aut v Rusku měl letos zvýšit o 20 až 35 procent, hlavně díky šrotovnému.

Z oživení poptávky po autech v Rusku těží i Škoda. Loni v Rusku prodala 45.631 vozů, o 38 procent více než v předchozím roce.

Související články

Témata
19. 2. 2011 22:04
Re: ...
zas tak do podrobna sem to nezkoumal..jen tak na prvni pohled sem to sem svihnul...jinak audi samozrejme taky preskopirak...
19. 2. 2011 19:10
BRAVWO GAZ-VW
Tak odedneška bude GTI místo obligátního "bravwo porsche-vw" používat:

BRAVWO GAZ-VW
Avatar - white label
19. 2. 2011 14:40
Re: ...
Zřejmě se ti v té "gumové" vířivce uvařil karfiol... >:-[]

Čenu se to asi tak může víc podobat?
[odkaz]
[odkaz]
[odkaz]
19. 2. 2011 13:24
...
to je až nehezký,jak je to zezadu podobný BMW E92...
19. 2. 2011 10:38
VW + GAZ
No ešte aby honba VW za statusom najväčšieho výrobcu áut na svete nedošla tak ďaleko, že na cestách sa objaví niečo v štýle "VW - Kalina" :-|

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud