Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Nivus nás nechává nahlédnout do svého interiéru. Malé SUV se představí ještě letos

David Bureš David Bureš 14. 3. 2020 • 07:38
14
14
Zobrazit náhledy (14)
Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus Volkswagen Nivus

Brazilská divize Volkswagenu pracuje na novém SUV kupé nazvaném Nivus. Nepůjde však o auto jen pro jihoamerické trhy, prodávat se bude také v Evropě.

Značka Volkswagen nástup SUV možná trochu zaspala, v posledních letech ale už mohutně rozšiřuje svoji nabídku takových modelů. Nyní pracuje třeba na modelu Nivus, který se prezentuje jako městské SUV kupé. Podle loňských zpráv se má představit letos na jaře, automobilka tak již začala s jeho postupným odhalováním.

Ještě před koncem loňského roku jsme se dočkali prvních záběrů na karoserii, které odhalily několik málo detailů designu. Nyní nás pak automobilka nechává nahlédnout také do interiéru novinky.

video

Jak už to tak bývá, Nivus využije hned dva rozměrné displeje – ten od multimediálního systému doplní rovněž digitální přístrojový štít. Zaměřit bychom se přitom měli hlavně na obrazovku infotainmentu – jde totiž o nové řešení nazvané VW Play. V jeho souvislosti se hovoří o jeho využití v Jižní Americe, očekáváme však jeho nasazení také v Evropě. Jde totiž o systém podle poslední módy, s dotykovými plochami místo konvenčních tlačítek. Opticky pak tvoří jeden celek s digitální kapličkou přístrojů, což je detail podobný jako v novém Golfu.

První z Brazílie

Volkswagen Nivus vyvíjí brazilská centrála německé automobilky. Jde přitom o její první projekt, který není určen jen pro jihoamerické trhy, ale bude se prodávat i v dalších koutech světa. Dorazit má i do Evropy.

video

Podle dřívějších zpráv se jeho základem stane platforma MQB ve verzi A0, sdílená s hatchbackem Polo a SUV T-Cross. Právě s ním má mít mnoho společného, dokonce se o Nivusu původně hovořilo jako o T-Crossu kupé. Shodovat by se měl i rozvor 2.551 mm.

Nové městské SUV kupé se začne vyrábět ještě letos. Jako první se ho dočkají právě v Brazílii, do Evropy dorazí až později. V tuto chvíli však není jasné, zda se se bude prodávat na celém starém kontinentu, nebo třeba jen na vybraných trzích, jako je třeba Rusko. Nejisté je také využití jména Nivus, u nás by se totiž mohl prodávat jako Volkswagen T-Coupé nebo T-Sport, aby byla zachována logika pojmenování SUV značky.

Související články

Témata
16. 3. 2020 11:06
Re: No fakt krása.
No vyjimecne celkem souhlasim.

Skoda, ze treti a ctvrta veta si drobet protireci :-)

EV fandim (klidne od VW..), ale Nivus se mi prilis nezamlouva ani jmenem ani vizazi. Osobne by mne min vadil interier, nez exterier. Z koncernovych EV se mi libi Enyaq. Skoda, ze u nej prijdou nejprve s klasickou SUV karoserii a az pak s tou splyvavou (nemam rad pojem "coupe" u takoveho auta..).
15. 3. 2020 13:10
Re: SUV už nééé
A nebo také "když to nemohu mít já, nemá to smysl". Alespoň na autorevue.cz to tak často vypadá. Mmochodem, tam ten JirkaX nejsem já.
Avatar - _Karel_
15. 3. 2020 11:22
Re: SUV už nééé
Možná i mají. Jen to berou stylem "když to nechci já, nemá to smysl".
15. 3. 2020 10:48
Re: SUV už nééé
Většinou s tím nemají žádnou zkušenost.
Avatar - _Karel_
15. 3. 2020 10:17
Re: SUV už nééé
Měl jsem už cca 30 aut, a lepší rodinné než nynější SUV nebylo žádné.Netuším, proč by vedle MPV nemělo mít smysl. Že vás to pořád baví, řešit nesmrtelnost brouka.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku