Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW Passat pro USA: Nová skica modelu NMS

30. 10. 2009 • 23:09
2
23
Volkswagen se chce v nové generaci Passatu stát serióznějším hráčem na americkém trhu. Tomuto cíli poslouží model navržený přímo pro potřeby zdejších zákazníků. Jeho přibližnou podobu odhaluje nová skica.

Nový sedan střední třídy pro americký trh označovaný NMS (New Mid-sized Sedan) začne Volkswagen prodávat až v roce 2011, už nyní ale zákazníky připravuje na jeho příchod. Americké zastoupení VW odhalilo novou skicu, která naznačuje podobu novinky.

Předpokládaná roční produkce je 100 až 150 tisíc kusů. Hlavními konkurenty mají být prodejně velmi úspěšné modely Toyotě Camry, americká Honda Accord nebo například sedan Ford Fusion. Zatímco tedy Passat má na americkém trhu okrajovou roli (letos zatím 9200 prodaných kusů), s NMS se chce Volkswagen zařadit mezi nejprodávanější sedany v Americe. V nabídce budou motory FSI a TDI, včetně možnosti dvouspojkové převodovky DSG. Volkswagen předpokládá podíl turbodieselů na celkových prodejích kolem 30 %.

Přímou konkurenci především japonským modelům bude nový sedan představovat také svojí cenovkou. Ta má být kolem 20 tisíc dolarů, tedy o nějakých 8 tisíc nižší, než za kolik se nyní prodává Passat. Snížit cenu umožní také přenesení výroby do americké Chattanoogy ve státě Tennessee – letošní pokles dolaru vůči Euru o 15 % znamená, že Passat vyráběný v Německu nemůže v USA dosáhnout konkurenceschopných cen.

Současná nabídka Volkswagenu na americkém trhu je ve srovnání s Evropou značně okleštěná. Prodává se zde Golf/Jetta, New Beetle, Eos, Passat, Passat CC, Tiguan, Touareg a velkoprostorový Routan, který je postaven na základě Dodge Caravan.

Témata
Avatar - white label
1. 11. 2009 19:44
Re: SKICA DESETILETÍ
;-) >:-[]
Avatar - Pekelná Micinka
1. 11. 2009 19:38
Re: SKICA DESETILETÍ
Jenže ti z Alfy dnes dělají pro VW... >:-[]
Avatar - white label
1. 11. 2009 15:04
Re: SKICA DESETILETÍ
Nemáš vůbec zač, největší odměnou (za to) je pro mě fakt, že hned působíš podstatně vyrovnaněji... :-)

P.S. A s tou sebekritikou (v úvodu) to zas tak zbytečně nepřeháněj..., tady je spousta nesrovnatelně "beznadějnějších případů"...
;-)
A mrkni ještě pod to AR8CS, třeba ti dojdou i další souvislosi s tvou původní reakcí tady na mě...
1. 11. 2009 14:31
Re: SKICA DESETILETÍ
"svata prostoto" ... dík za vysvetlenie ;-)
Avatar - white label
1. 11. 2009 13:30
Re: SKICA DESETILETÍ
Další "rest" se "chytl"... zbytečně moc to "žereš", chce to více klidu, rozvahy a duševní pohody...a za tu není zodpovědný nikdo (a nic) víc, než ty sám...a značka na volantu s tím nemá (aspoň u normálního člověka) vůbec nic společného..., ale doufám, že to snad časem pochopíš sám... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud