Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

VW spustil v Berlíně sdílení aut, příští rok ho nabídne i v Praze

ČTK ČTK 30. 6. 2019 • 23:52
56
10
Zobrazit náhledy (56)
Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf Volkswagen e-Golf

Německá automobilka Volkswagen dnes v Berlíně spustila službu pro sdílení automobilů s názvem WeShare.

V příštím roce hodlá službu rozšířit i do Prahy, a to společně se značkou Škoda. Oznámila to dnes firma.

Volkswagen ode dneška v ulicích německé metropole v rámci služby WeShare nabízí k pronajmutí prostřednictvím mobilní aplikace 1500 vozů Golf s elektrickým pohonem. Pronájem bude zpočátku stát 0,17 eura (4,33 Kč) za minutu. Od září pak budou zavedeny tři tarify s průměrnou cenou 0,29 eura (7,38 Kč) za minutu.

Berlínská služba bude zpočátku pokrývat oblast o rozloze zhruba 150 kilometrů čtverečních. Služba bude vyžadovat, aby uživatel vlastnil chytrý telefon a kreditní kartu, bylo mu nejméně 21 let, měl alespoň rok řidičský průkaz a byl zaregistrovaný na německé adrese.

Elektromobily se budou dobíjet na veřejných dobíjecích stanicích. Zpočátku budou mít dobíjení na starosti zaměstnanci služby WeShare, časem ale bude spuštěn systém, který bude k dobíjení aut motivovat samotné zákazníky.

Související články

Témata
2. 7. 2019 07:37
PORNO, SEX a TENIS!
Kdykoliv se podívám na příspěvky na ACZ za poslední měsíc, tak si připadám, jako bych vlezl do potravin a na místě, kde se prodává pečivo jsou vystavené robertky, důtky a latexové oblečky.
Nejenže klesá úroveň diskuzí, počet příspěvků se limitně blíží i pod zajímavými články desetině původních počtů, ale redakce snad ještě musí brát bakšiš od spamerů inzerujících tu sázky, jindy zase sex.

Hodně smutné a autoforum.cz připomínající. Z klenotu ACZ, tedy diskuzí, kdysi steaku z mladého argentinského býčka mezi auto weby v ČR, se stala nechutná kejda typu ÚHO.

Míní se tím redakce zabývat, nebo to nechá dohnít a diskutéři se přesunou třeba na autorevue, kde naopak diskuze vzkvétají?
1. 7. 2019 13:24
Re: Placená reklama
Je to humus. Dopadne to stejně jako stejně jako s ostatními carsharingy, vrhnou do ulic desítky aut a budou jen blokovat parkovací místa pro rezidenty :no:

Ve finále bude víc ročních aut v dasweltauto :-[]
Avatar - WinDiesel
1. 7. 2019 09:53
Re: Placená reklama
Na elektrovehikly
Avatar - KANKUNEN
1. 7. 2019 05:38
Placená reklama
Stačí to přiznat a bude to ok.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku