Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výroba Lexusu LFA skončila

Michal Fokt Michal Fokt 17. 12. 2012 • 08:22
76
19
Zobrazit náhledy (76)
Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA Lexus LFA
Japonský supersport Lexus LFA se stal definitivně minulostí, z výrobní linky sjel poslední exemplář s pořadovým číslem 500.

Téměř dva roky trvalo značce Lexus, než vyrobila pětisetkusovou sérii supersportovního kupé LFA– výroba začala v lednu 2010, přičemž už v červnu téhož roku měly všechny exempláře své majitele. Ano, téměř dva roky, jeden pracovní den na jeden vůz.

A nyní je už kupé LFA minulostí, 14. prosince totiž z linky v Motomachi, kde byla při celém procesu produkce v hojné míře využívána ruční práce (vůz vyrábělo 170 dělníků), sjel poslední kousek s plaketou, opatřenou pořadovým číslem 500.

Vůz, vyrobený z 65 % z karbonu, vybavený bestiálním motorem V10 4,8 o výkonu 560 koní, jenž ve verzi Nürburgring Package zajel Nordschleife za 7 minut a 14,64 s by měl zůstat bez přímého nástupce a nahradit by jej v roli topmodelu měl luxusnější a méně extrémní LFC, na lehkou váhu bychom ale neměli brát ani informace o tom, že dosud až podezřele mediálně utlumený LFA Roadster by mohl zamířit do výroby, čítající podobné objemy, v roce 2014.

Související články

Témata
Avatar - N6600
17. 12. 2012 21:39
Re: Já vám nevím, ale...
Dle [odkaz] je to 65%.
Avatar - N6600
17. 12. 2012 21:37
Re: Já vám nevím, ale...
Neber si to prosim osobne, ale ja si auto nekupujem kvoli egu. Keby som mal LFA, kludne by ma mohla predbehnut aj Skoda Octavia v TDI. Bolo by mi to vazne jedno :-)
17. 12. 2012 20:30
Re: Já vám nevím, ale...
A pak se také dočteš, že s Veyronem dokáže být rychlí prakticky kdokoliv (takže i ty), kdežto ultimátky s v podstatě okruhovým setupem jako třeba to ACR musí někdo umět krotit a zkoušet to prakticky jen na tom okruhu.
LFA ? Dle toho co je dostupné řidičsky asi jedno z nejlepších aut, co lze pořídit. Pak je jen otázka jak řidičsky a kdo by měl být ten řidič, aby bylo zábavné. Nebo jinak. Vyježdění novináři sice dovedou posoudit i tato auta +- na hraně, ale pro mne osobně to není (zatím >:D ) měřítko a určující.
Avatar - white label
17. 12. 2012 19:58
Re: Já vám nevím, ale...
No..., osobně také vnímám případnou investici do LFA jako finančně silně "masochistickou"... ;-)
17. 12. 2012 18:14
Re: Já vám nevím, ale...
Vzhledem k tomu, že jsou v podstatě všechny co plánovali prodaný, tak asi ne.... :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku