Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Výroba VW Phaeton skončí na jaře, manufaktura v Drážďanech bude přebudována

David Bureš David Bureš 17. 12. 2015 • 22:53
21
544
Zobrazit náhledy (21)
Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton Volkswagen Phaeton
Volkswagen hledá využití pro moderní továrnu v Drážďanech. Na nový Phaeton si totiž ještě počkáme.

Kariéra aktuální generace luxusního sedanu Volkswagen Phaeton se už pomalu blíží ke konci, automobilka oznámila, že výroba bude ukončena na jaře příštího roku. S nástupcem se počítá, podle dostupných zpráv se ho ale dočkáme až v roce 2020.

Volkswagen proto v současnosti hledá možnosti, jak během následujících let využije továrnu v Drážďanech, kde se Phaeton vyrábí. Takzvaná prosklená manufaktura byla vybudována na začátku tisíciletí právě kvůli montáži tohoto luxusního sedanu. V minulosti zde však kvůli využití kapacity vznikal také Bentley Continental Flying Spur a jeho nástupce pojmenovaný už jen Flying Spur.

Zatím není jasné, jaké modely se zde v následujících letech budou vyrábět. V minulých měsících se spekulovalo o tom, že by se zde mohla montovat třetí generace Porsche Cayenne, tento týden ale bylo oznámeno, že se nové SUV bude kompletně vyrábět v Bratislavě. Lamborghini Urus zase nakonec bude montováno v italské Sant' Agatě. Luxusnímu provedení továrny by každopádně seděla produkce nějakého speciálního auta.

Volkswagen pouze oznámil, že montážní linku přebuduje tak, aby byla dostatečně flexibilní pro montáž různých modelů. V příštím desetiletí by se pak manufaktura mohla vrátit k výrobě Phaetonu, připravovaná druhá generace bude podle současných plánů značky poháněná výhradně elektřinou.

Volkswagen zdůrazňuje, že drážďanský závod zůstává nedílnou součástí automobilky. Továrna bude nadále otevřena návštěvníkům, zákazníci si pak v zajímavém prostředí budou moci převzít svůj nový automobil.

Zhruba 100 zaměstnanců továrny zůstane během její rekonstrukce v Drážďanech. Většina pracovní síly se však dočasně přesune do Zwickau. V tamním závodě se aktuálně vyrábějí modely Golf a Passat, rovněž tam vznikají karoserie pro Phaeton a modely Bentley – Continental a Flying Spur. Část pracovníků poputuje také do ostatních továren Volkswagenu.

Skleněná manufaktura byla vybudována v centru Drážďan. I proto je její architektura navržená Gunterem Hennem začleněna do zástavby města. Navíc je i nebývale šetrná k životnímu prostředí.

Související články

Témata
29. 5. 2016 21:47
Re: Machr a sněženky
Protože neumět ani seřadit čísla za sebe je celkem fatální problém ;-)
29. 5. 2016 21:46
Re: Machr a sněženky
A? ;-)
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2016 10:46
Re: Machr a sněženky
Proč jiný pořadí? Podstata je že říkáš co se zrovna hodí ;-)

[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2016 10:40
Re: Machr a sněženky
[odkaz] :-)
18. 3. 2016 23:40
Re: Machr a sněženky
To že ty nemáš žádné relevantní zdroje je tvůj problém, takže proč dokola jen tupě papouškuješ něco co sis někde možná přečetl ale sám o tom jinak nevíš nic je těžko říct.

Na Blance jsi vyhořel jak papír, jsem rád že to připomínáš :yes: ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud