Zabezpečení auta proti krádeži. Na jaký systém se můžete s jistotou spolehnout?

Prezentace klienta 18. 4. 2018 • 20:59
5
Možná už jste o zabezpečení svého auta přemýšleli. Nakonec jste si ale řekli, že žádné není takové, abyste si mohli být jisti, že vámi zvolený bezpečnostní systém bude opravdu fungovat.

Na jaké zabezpečení se můžete bez obav spolehnout? Čistě mechanické ani čistě elektronické zabezpečovací systémy to nejsou.

Mechanické zabezpečení, jako je například blokování řadicí páky nebo volantu, zloděje pouze zdrží, překoná ho však velmi snadno. Elektronické zabezpečení, například alarm z výroby, se dá jednoduše obejít za pomoci rušiček. Proto je důležité vsadit ne elektromechanické zabezpečení vozu – a tím je i zabezpečovací systém VAM. Tento zabezpečovací systém byl nainstalovaný do více než 6000 vozidel. Zloději se pokusili odcizit více než 500 takto zabezpečených automobilů, avšak ani v jednom případě se jim to nepodařilo.

Pět nejčastějších triků zlodějů aut

1. Použití nástroje Zieh Fix

Zieh Fix využívají v nouzových případech i hasiči či zámečnické služby. S jeho pomocí je možné bez poškození vyjmout celou válcovou složku zámku.

2. Využití diagnostického přístroje

Za jeho pomoci zloděj dokáže velmi snadno deaktivovat imobilizér, nastartovat a tím pádem i odjet s vaším autem.

3. Výměna řídící jednotky

Pokud se řídící jednotka vyrobená z dílů jiného auta správně přeprogramuje, dá se díky ní nastartovat stejný model vozu.

4. Použití atrapy klíče

Atrapu klíče si zloději dokáží velmi jednoduše vyrobit například ze dřeva. Chce to sice trochu šikovnosti, ale je to velmi efektivní nástroj, který je při silniční kontrole relativně nenápadný. Zvlášť když spínací skříňka zůstane nepoškozena.

5. Použití polského klíče

Klasická zbraň zlodějů, kteří ho využívají skoro na každý typ automobilu. Působením páky klíče lze uzamykací mechanismus přetočit, což ti zručnější zvládnou za méně než půl minuty.

Jak vůbec VAM systém funguje?

Vam systém je elektromechanický zabezpečovací systém, který vaše vozidlo chrání před jakýmkoli možným způsobem krádeže. Pokud ho máte ve svém automobilu nainstalovaný, váš vůz odolá i:

  • použití rušiček GPS/GSM/GPRS signálu,
  • výměně řídicí jednotky motoru nebo palubní desky,
  • výměně spínací skříňky,
  • použití duplikátu klíče,
  • použití čtečky kódů nebo dálkových ovládání

A co cena? Zkuste si porovnat cenu zabezpečovacího systému s vaším klidným spánkem

Častým kritériem, který majitelé u zabezpečovacího systému berou v potaz, je i jeho cena. Ano, zabezpečovací systém VAM vás sice vyjde na pár tisíc korun, můžete si být však jisti, že automobil s tímto systémem vám odcizen nebude. Nikdy.

Více o VAM systému najdete na webu: www.vamsystem.cz anebo nás kontaktujte na čísle 720 075 249.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly