Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zabordelená garáž skrývala překvapení. Při úklidu se v ní našla vzácná Corvette

Jan Zajíc Jan Zajíc 3. 3. 2020 • 03:53
8
Zobrazit náhledy (8)
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette

Mít lehký nepořádek v garáži je vcelku normální. Tohle už je ale trochu moc. Na druhou stranu - právě v tomto bordelu se ukrývalo zajímavé překvapení.

Při úklidu se totiž za hromadou různých věcí našel Chevrolet Corvette generace C2 z roku 1965. A navíc v poměrně vzácné verzi s motorem vybaveným vstřikováním paliva Rochester.

V roce 1965 se tento systém z Corvette vytratil, možná i proto, že o něj zákazníci neměli velký zájem. Chevrolet v roce 1965 prodal jen 771 exemplářů. Pod kapotou se samozřejmě ukrýval vidlicový osmiválec, který z objemu 5,4 litru dával 375 koní.

Nešlo však o nejvýkonnější provedení, Vette s 6,5litrovým motorem s karburátory poskytovala oficiálně 425 koní. A byla také výrazně levnější, proto jí zákazníci dávali přednost.

Ale zpět k objevenému autu. Modrou C2 kdosi zavřel do garáže už na konci šedesátých let a ač to zní neuvěřitelně, sporťák v ní zůstal ukrytý padesát let. Jen se okolo zřejmě hromadil nepořádek.

Vůz bude brzy na prodej, k mání má být za 50 tisíc dolarů, což je v přepočtu 1,14 milionu korun. A i když je po technické stránce údajně ve slušném stavu, je jasné, že bude potřebovat spoustu péče.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku