Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zabordelená garáž skrývala překvapení. Při úklidu se v ní našla vzácná Corvette

Jan Zajíc Jan Zajíc 3. 3. 2020 • 02:36
8
Zobrazit náhledy (8)
Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette Chevrolet Corvette

Mít lehký nepořádek v garáži je vcelku normální. Tohle už je ale trochu moc. Na druhou stranu - právě v tomto bordelu se ukrývalo zajímavé překvapení.

Při úklidu se totiž za hromadou různých věcí našel Chevrolet Corvette generace C2 z roku 1965. A navíc v poměrně vzácné verzi s motorem vybaveným vstřikováním paliva Rochester.

V roce 1965 se tento systém z Corvette vytratil, možná i proto, že o něj zákazníci neměli velký zájem. Chevrolet v roce 1965 prodal jen 771 exemplářů. Pod kapotou se samozřejmě ukrýval vidlicový osmiválec, který z objemu 5,4 litru dával 375 koní.

Nešlo však o nejvýkonnější provedení, Vette s 6,5litrovým motorem s karburátory poskytovala oficiálně 425 koní. A byla také výrazně levnější, proto jí zákazníci dávali přednost.

Ale zpět k objevenému autu. Modrou C2 kdosi zavřel do garáže už na konci šedesátých let a ač to zní neuvěřitelně, sporťák v ní zůstal ukrytý padesát let. Jen se okolo zřejmě hromadil nepořádek.

Vůz bude brzy na prodej, k mání má být za 50 tisíc dolarů, což je v přepočtu 1,14 milionu korun. A i když je po technické stránce údajně ve slušném stavu, je jasné, že bude potřebovat spoustu péče.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku