Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zachovalý Trabant 601 stojí přes 130 tisíc. Koupili byste jej?

Lukáš Volšický
Diskuze (20)

Zaplatili byste více než 130 tisíc korun za originální Trabant 601? Zachovalý stav je jedním z hlavních argumentů, proč byste měli.

Východoněmecký Trabant je jedním z nejvysmívanějších lidových aut z bývalého komunistického východního bloku. Nejslavnější Trabant 601 se vyráběl v letech 1964 až 1990 a byl progresivním automobilem, protože byl historicky prvním velkosériovým modelem vyráběným z plastů. I díky výrobě nenákladnou pracovní silou byl snadno dostupným autem a současně byl jednoduchý i levný na provoz.

V minulosti nejrozšířenější automobil ve Východním Německu má dodnes až nespočet příznivců, kteří oceňují jeho až překvapivé kvality i se smějí jeho komickým vlastnostem. A protože trh s klasickými auty v Evropě nepřetržitě zdražuje, doby, kdy jste zachovalého trabanta koupili doslova za flašku rumu už jsou dávno pryč.

Originální Trabant 601 ve stavu blížícím se novému vozu dnes stojí i přes sto tisíc korun. Dokonalou ukázkou je jedna z nejnovějších nabídek na populárním tuzemském inzertním serveru Bazoš, kde se objevil světle modrý trabant z roku 1978 a nízkým nájezdem lehce přes 32 tisíc kilometrů.

Video se připravuje ...

Prodejce z Bruntálu uvádí, že je historicky druhým majitelem a získal jej teprve v roce 2022. Zachovalý trabant tak dodnes má autentické okresní státní poznávací značky, a dokonce i originální velký technický průkaz. Je plně pojízdný s STK platnou do letošního října a podle velké galerie fotografií v inzerátu asi neexistuje jediný důvod, proč by neměl projít další prohlídkou.

A jak už nepochybně čekáte, rozhodně není zadarmo. „Limuzína“ Trabant 601 z Bruntálu se prodává za 131 tisíc korun, což už je spousta peněz. Prohlédněte si přiloženou fotogalerii a napište nám do komentářů, zda byste za něj tolik peněz dali.

Lukáš Volšický
Diskuze (20)

Doporučujeme

2. 4. 2024 17:22
Re: Koupit si Trabiho...
Pri tvojej absencii mozgu sa takému komentáru naozaj nedivím...
Avatar - KANKUNEN
1. 4. 2024 21:06
Re: Koupit si Trabiho...
Arese plus, travel hnus
1. 4. 2024 19:08
Re: Koupit si Trabiho...
V tom prípade je lepšie zdržať sa komentára k veciam, ktorým nerozumieš.
Avatar - idam.i
1. 4. 2024 18:23
Re: Ne :-)
Na rum teda určite nemá. ;-)
https://drinkcentrum.sk/…h-kazeta-416-07l?…
1. 4. 2024 14:37
Trabo
Tak tohle je auto pro masochistu, jinak nevím, komu způsobí úsměv. U nás v Bruntále sbíráme pořádné auta a takový é trabant se prodá pražákovi 😂