Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zájem o Cadillacy ATS a CTS klesá, GM omezuje výrobu

Michal Fokt Michal Fokt 18. 11. 2014 • 22:46
25
2
Zobrazit náhledy (25)
Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS Cadillac ATS
Jen na jednu směnu pojede teď výroba sedanů Cadillac ATS a CTS v Michiganu. Značka ztrácí svou pozici na trhu, zájem o ní klesá a sklady jsou plné.

Vloni se Cadillacu dařilo, prodeje šly nahoru o 22 %, což představovalo jeden z nejlepších výkonů v americkém autoprůmyslu za rok 2013, letos to však má opačnou tendenci. Pouze v dubnu a květnu rostl v řádech procent, dva měsíce stagnoval a ve zbytku roku zatím klesá a to i v desítkách procent. Celkově tedy bude Cadillac v mínusu, na rozdíl od celého prémiového segmentu, který roste.

V reakci na to Cadillac pojede v továrně Lansing Grand River v Michiganu výrobu sedanů ATS a CTS místo dvou už pouze na jednu směnu, aby došlo k vyprázdnění skladů. To znamená, že v lednu zůstane doma zhruba 350 zaměstnanců z celkových více než 1400, přičemž pro některé z nich se GM pokusí najít uplatnění v jiných výrobních závodech. Povoláni zpět by pak mohli být koncem příštího roku nebo začátkem roku 2016, kdy se očekává v Michiganu zahájení výroby nové generace Camara, které dostane stejnou platformu jako oba sedany.

Pokles zájmu o Cadillacy patrně souvisí se snahou Johanna de Nysschena posílit pozici Cadillacu jakožto prémiové značky. Letos byly ukončeny všemožné slevové akce a větší CTS tak v některých případech reálně podražil i o 10 tisíc dolarů a zákazníci ATS přešli v řadě případů k lacinější, i když o třídu menší konkurenci v podobě Audi A3 a Mercedesu CLA. Podle de Nysschena bude pro Cadillac lepší, když se bude profilovat jako luxusní značka namísto snahy prodat co nejvíce automobilů.

Témata
Avatar - Balkan
25. 11. 2014 15:51
suhlasim s tebou hittman
ale je pravda ze aj naj mega akcie u Audi a BMW skoncili. Aspon na Slovensku urcite, a teda ja po Europe(neviem ako je to v USA), takze na konci dna budu vsetci bojovat viac kvalitou ako cenou. Cadillac ma ale nevýhodu že ma menší rozsah motov(ATS a CTS iba po 1 v EU a po 3 v USA)
Avatar - Hittman
18. 11. 2014 14:11
No
logický ale hodně odvážný krok. Držím palec

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud