Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ze Švédska mizí radary, zřejmě končí v ruských válečných dronech

Mirek Mazal Mirek Mazal 25. 10. 2022 • 03:19
13
9
Zobrazit náhledy (13)
Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary Ze Švédska mizí radary

V posledních měsících bylo ze švédských silnic ukradeno přes 160 radarů. Tajné služby naznačují nasazení v ruských dronech určených do války na Ukrajině.

Rychlostní radary po celém Švédsku mizí z ulic. Obávaný dozor ubývá zarážejícím tempem, konkrétně je postrádáno už více než 160 kamer, přičemž k většině krádeží došlo mezi půlnocí a třetí hodinou ranní. Úřady jsou zmatené, protože záznamové zařízení doposud nebylo atraktivním předmětem masových loupeží.

Dosavadní indicie směřují na Ukrajinu. Jednou z možností záhadných krádeží je nasazení švédské techniky v ruských sledovacích dronech používaných do neutuchajícího válečného konfliktu. Švédská bezpečnostní služba operuje s informacemi, které potenciálně spojují krádeže rychlostních radarů s probíhajícím konfliktem mezi Ruskem a Ukrajinou. Oficiální potvrzení podezření zatím chybí, vláda ze Stockholmu nevydala definitivní prohlášení.

Video se připravuje ...

Koncem srpna ukradl neznámý pachatel z jednoho úseku okresní silnice dohromady 11 kamer, o tři dny později (30. srpna) policisté zaznamenali ztrátu dalších 30 kusů. Vyšetřovatelé vyloučili vandalismus typický deformací radarů, těžce vysvětlitelná hromadná krádež probíhá precizním způsobem. Lupiči vnikají do uzamčené skříňky a demontují vnitřní části zařízení jako radarový senzor pro měření rychlosti, zábleskovou jednotku, digitální zrcadlovku a hardware pro zpracování obrazu rychle jedoucího řidiče.

Oprava po nezvané návštěvě stojí švédské daňové poplatníky v přepočtu půl milionu českých korun. Správa silnic nestíhá počítat škody, zatímco pozorovatelé identifikují postrádanou techniku v havarovaných dronech, které likvidují Ukrajinu. Nekvalitní bezpilotní letouny ruské navigace sledují bránícího se protivníka a v některých případech podnikají útoky.

Podomácku vyrobené drony jsou složeny z improvizovaných dílů. Náhradní řešení vznikají v reakci na omezenou dodávku dílů do Ruska. Dodavatelé vlivem sankcí přestali zásobovat, proto Rusové používají veškeré dostupné zboží pocházející i z trestné činnosti. V havarovaných bezpilotních letounech na válečném poli byly objeveny postrádané zrcadlovky připevněné suchým zipem a hořce vtipně se jeví palivová nádrž vyrobena z PET lahve. Konstruktéři využívají všechny možnosti, aby mohli ze vzduchu ovlivnit nepříznivý vývoj vyvolané bitvy.

Doporučujeme

Témata
Avatar - WinDiesel
26. 10. 2022 12:39
Re: rusak
No kamaráde ze Slovenska, podívej se k Vám,
většina z Vás Slováků má sklony k fašizmu, a v historii jste to již dokázali. Většina z Vás podporuje ruSSáky. Není ti trochu hanba lézt sem a kázat moudra?
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2022 09:16
Re: rusak
nejhorší je , když nechytro si hraje na objektivního. Poslouchej chytřejší, opakuj Se sovětským svazem, přišla bída na zem a s ruskou federací se zas bída vrací. Nesouhlasíš li, dej příklad.
26. 10. 2022 08:17
Re: rusak
rozlisuj mezi rusem a rusakem
ponozky v sandalech jsou fajn, ted modni hit
a i kdyby nebyl, bagatelizovat muceni, znasilnovani a vrazdeni ponozkama v sandalech je chucpe
26. 10. 2022 07:18
Re: rusak
To je takí konina...
Keď popíšem Čechov podľa jedného turistu (sandále, ponožky, paštika), tiež to bude pravda?
A že všetci Ukrajinci sú darebáci a zlodeji, lebo tak ich ako pracovnú silu u nás poznáme?
A keď budem tvrdiť, že všetci Nemci, Taliani a Japonci sú fašisti?
Chlapci, rozmýšľať hlavou, nie riťou.
Avatar - KANKUNEN
26. 10. 2022 06:42
Re: rusak
To proč? Platí to minimálně od VŘSR.