Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor se soustředí na modernizaci svých traktorů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 28. 5. 2019 • 14:14
16
5
Zobrazit náhledy (16)
Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal Zetor Crystal

Společnost Zetor Tractors a.s. pro letošní rok chystá implementaci nového designu, který již použila pro traktory řady Major, na další modelové řady.

Tržby společnosti Zetor Tractors a.s. dosáhly v loňském roce přes 2,3 miliardy korun a bylo prodáno celkem 2080 traktorů. Z toho se většina prodala na zavedených trzích a téměř polovinu prodejů tvořila modelová řada Proxima. Poprvé po osmi letech zisku však společnost vykázala ztrátu ve výši 149 milionů korun.

Z důvodu nepříznivého vývoje na klíčových trzích musela společnost Zetor Tractors a.s. v závěru roku 2018 přistoupit k reorganizaci a ke snížení provozních nákladů. Pro rok 2019 plánuje společnost snížení objemu skladových zásob a hotových výrobků, což je nutný předpoklad ke zlepšení hospodaření a ke stabilizaci společnosti, a zvýšení tržního podílu na klíčových trzích.

Do podpory výzkumu a vývoje a do podpory prodejů investuje společnost každoročně. V loňském roce se jednalo o více než 200 milionů korun, což bylo zhruba 9 % z celkových tržeb. Procentuální podíl výše investic vůči obratu zůstává ve srovnání s předchozím rokem stejný.

V letošním roce bude brněnský výrobce zemědělské techniky pokračovat ve vývoji stěžejních produktových inovací, kdy se zaměří především na aplikaci nového designu, jímž od léta loňského roku disponují modely řady Major, na traktory modelových řad Proxima, Forterra a Crystal.

Marián Lipovský, výkonný ředitel společnosti Zetor Tractors a.s., uvedl, že s novým designem má být jako další v nabídce koncem letošního roku modelová řada Proxima. V první polovině příštího roku pak má být podle jeho slov s novým designem uvedena modelová řada Forterra. Spolu s novým vzhledem se mohou přepracované traktory pochlubit i novou střechou s výkonnější klimatizací, lépe řešeným topením a také lepším výhledem z kabiny. 

Společnost Zetor Tractors a.s. pak vedle rozšíření nového designu na další modelové řady pracuje i na zavedení emisního stupně Stage V motorů pro traktory řad Forterra a Crystal. Před dokončením má být i nový traktor pro země Afriky a Asie, který má představovat jednoduchý mechanický stroj, disponující výkonem kolem 59 kW.

V souvislosti s rozšiřováním a modernizací své nabídky pak brněnská společnost připomíná, že v loňském roce byly na trh uvedeny i nové traktory řady Proxima v emisním stupni Stage IIIB a začala výroba nových provedení modelů Forterra HD a Crystal HD.

Mezi novinky se značkou Zetor pak lze počítat i zahájení prodeje traktorů řad Utilix a Hortus, vyráběných ve spolupráci s korejskou společností TYM. Nabídku řady Utilix pak v březnu letošního roku rozšířil nový mechanický traktor s označením CL. Tato novinka je k dispozici ve verzi bez kabiny i s kabinou a stejně jako stávající model HT k dispozici ve dvou výkonových verzích.

Zdroj: Zetor Tractors a.s.

Související články

Témata
29. 5. 2019 17:49
Držím palce
Zetoru bych přál silného partnera, např. Kubotu. Je příliš malý na to, aby držel krok s konkurencí a orientovat se jednoduššími traktory na rozvojové trhy mi nepřipadne smysluplné (viz. např. Jawa). Mám obavy, že slovenský vlastník stáhne českou značku pod hladinu, odkud nebude návratu. Doufám, že se mýlím a držím palce...
29. 5. 2019 09:45
Zetor
Zetor zaspal dobu a trhy ovládl někdo jiný. Jelikož fotím zemědělskou činnost po cele ČR tak abych pravdu řekl, nikde tyhle traktory není vidět. Občas nějaký soukromníček jako fekálová souprava, občas v vlekem, nebo se starou technikou vůbec. Všude na klasickou práci na poli jsou zahraniční mašiny. Doba se jaksi změnila.
Avatar - lamal
28. 5. 2019 22:57
Re: Zaostalé
mne to tak nepride, myslim ze su fajn a s new dizajnom sa im snad vratia trzby
28. 5. 2019 18:57
Zaostalé
nemôžem si pomôcť ale zaspali dobu tak o 10 rokov asi nasytili trh v rozvojových krajinách a hotovo
Avatar - rokyta.p
28. 5. 2019 15:10
Super
Super, Zeman je bude mit po faceliftu :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud