Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zetor zve na výstavu nekonvenčních traktorů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 7. 2019 • 15:23
85
1
Zobrazit náhledy (85)
Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor Zetor

Společnost Zetor Tractors a.s. pořádá v Zetor Gallery výstavu věnovanou strojům vybočujícím ze standardního vzhledu traktorů brněnské značky.

Traktory značky Zetor charakterizuje od jejich zrodu ve druhé polovině čtyřicátých let dvacátého století jejich robustní vzhled a typická je pro červená barva. V minulosti se však v brněnské továrně vyrobila řada strojů vybočujících ze standardního vzhledu. Právě těmto strojům je věnována nová výstava Nekonvenční traktory Zetor, pořádaná od července do října v Zetor Gallery v Brně Líšni.

Výstava představí na desítku nekonvenčních traktorů. Návštěvníci se seznámí se stroji vyrobenými v počtu jednotek kusů i se stroji nezvyklých barev a vybavení vyráběných sériově.

Zatímco legendární Zetor 25 zná díky jeho typickým tvarům každý, varianta polopásového modelu 25 A už tolik známá není. Málokdo by také mezi traktory očekával ZETORBUS nebo traktor pojmenovaný po pionýrech, pro které byl určen.

Zetor Gallery vedle bohaté historie traktorů značky Zetor nabízí i přehlídku jejích moderních zástupců. Od současné produkce lze díky tomu cestovat zpátky časem přes traktory modelových řad Crystal a Super až po slavný Zetor 25. Řada audiovizuálních prvků, dotykové displeje, součástky a obchod pro fanoušky firmy Zetor dokreslují atmosféru galerie.

Výstava Nekonvenční traktory Zetor je umístěna v Zetor Gallery, kterou najdete v Brně-Líšni, před areálem společnosti Zetor Tractors a.s., vstup je z parkoviště. Otevřeno je každý den od 10:00 do 17:00. Vstupné je 50 Kč, zlevněné 25 Kč, ZTP a děti do 6 let mají vstup zdarma.

Zdroj: Zetor Tractors a.s.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud