Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Známý rapper představil nové boty. Víc však překvapil auty, která k tomu přizval

Jan Zajíc Jan Zajíc 18. 2. 2020 • 01:57
18
Zobrazit náhledy (18)
Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp Sherp

Americký rapper Kanye West je mužem mnoha zájmů. Kromě šoubyznysu a hudby dělá také do módy, navrhuje například boty.

Na těch už delší dobu spolupracuje se společností Adidas a jeho poslední kreace nese označení Yeezy (YZY) QNTM. Ale nebojte se, o botech si povídat nebudeme. Nás víc zaujala auta, která se zúčastnila slavnostního uvedení nového obutí na trh.

West si k této akci zvolil flotilu ruských terénních vozidel Sherp. A právě pohled na několik těchto zvláštních strojů, kterak se pohybují v ulicích amerického Chicaga, je opravdu zvláštní. Všechny vozy byly navíc vyvedeny v černé barvě.

Kanye West má ovšem pro tyto ruské teréňáky zřejmě slabost, jeden matně černý exemplář si totiž už dříve zahrál i v jeho klipu ke skladbě "Follow God".

Jestli jste dosud o Sherpu neslyšeli, pak vězte, že jde o 3,4 metru dlouhé a 2,5 metru široké terénní vozidlo, kterému dominují obrovská kola o průměru 1,6 metru a šířce 600 milimetrů. Pneumatiky se pak starají nejenom o potřebnou trakci v terénu, ale fungují také jako lopatky, které vůz na vodě pohánějí podobně jako kolový parník, a zároveň jej drží nad hladinou. Jde tedy i o obojživelník.

O pohon se stará naftová patnáctistovka Kubota V1505-t o výkonu 33 kW, která spolupracuje s manuální pětistupňovou převodovkou. Sherp tak pochopitelně není rychlý, dokáže se rozjet jen na 45 km/h. Doma je však v terénu, tomu opravdu vládne.

A ještě pro zajímavost - ve Spojených státech amerických se tahle věc prodává za nějakých 100 tisíc dolarů, což je asi 2,3 milionu korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud