Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Známý výrobce kol BBS opět vyhlašuje bankrot

Ondřej Mára Ondřej Mára 21. 7. 2020 • 07:19
13
Zobrazit náhledy (13)
Kola BBS Kola BBS Kola BBS Kola BBS Kola BBS Kola BBS Kola BBS Kola BBS

Pro známého německého výrobce kol se jedná již o třetí vyhlášení bankrotu od roku 2007.

Mezi výrobci litých kol najdeme spoustu známých jmen, snad žádné ale nezní tak zvučně, jako BBS. Německá společnost, jejíž název kombinuje iniciály zakladatelů Heinricha Baumgartnera a Klause Branda s německým městem Schiltach, se přitom proslavila již začátkem sedmdesátých let svými třídílnými koly pro závodní vozy.

Od té doby hvězda společnosti stoupala, což ostatně potvrzovala i spolupráce s nespočtem automobilek, které dodávaly nové vozy právě na kolech BBS. V roce 2007 však přišlo první vyhlášení bankrotu, po kterém skončil výrobce kol v rukou společnosti Punch International.

Ta sice provedla reorganizaci, přesto se za čtyři roky situace opakovala a BBS opět vyhlašovalo bankrot. Společnost se z něj však dokázala vzpamatovat a v roce 2015 se majoritním vlastníkem akcií stala jihokorejská společnost Nice Holdings Co.

Jenže letos přišly další finanční potíže, jak upozornil web AutoEvolution. Sama společnost pak v tiskové zprávě uvádí, že důvodem vyhlášení bankrotu je neočekávané vypadnutí přislíbených plateb.

Podle informací, které vzápětí přinesl web Motor Illustrated, vyhlásila společnost bankrot pouze v Německu a to především kvůli koronavirové krizi, která vedla k poklesu poptávky i dočasnému zastavení výroby.

Nyní by měla společnost opět fungovat, v jejím čele však bude stát insolvenční správce a advokát Thomas Oberle, pod jehož vedením by měla společnost projít intenzivní restrukturalizací. S tím už má přitom Oberle zkušenosti, neboť stál v čele společnosti již během bankrotu vyhlášeného v roce 2011.

Během restrukturalizace bude společnost stále vyrábět kola, včetně nových disků pro závodní vozy série NASCAR. Navzdory rozsahu tohoto kontraktu je však nepravděpodobné, že by to stačilo k finanční stabilizaci společnosti. Nabízí se tak otázka, zda se mateřský holding Nice Holdings Co. nepokusí najít pro BBS nového vlastníka.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud