Motocyklová VC Malajsie 2017: Andrea Dovizioso vítězstvím stále živí naději na titul!

 

V sedmnácté GP letošní sezóny silničního motocyklového MS byli v jednotlivých kubaturách nejúspěšnější Andrea Dovizioso (MotoGP), Miguel Oliveira (Moto2) a Joan Mir (Moto3).

Zahřívací tréninky na dnešní Velkou cenu Malajsie vyhráli Andrea Dovizioso (MotoGP), Brad Binder (Moto2) a Joan Mir (Moto3). Začínaly v pro Středoevropana atypickou dobu: už ve 2:40 ráno. Závody se pak rozjely o páté, motocyklového fanouška neodradí ani brzké vstávání, i když se díky změně času mohl o hodinu déle prospat. Dnes jsme nejprve neviděli žádný déšť, ale pochopitelně na něj došlo.

Čtyřdobé litry, tedy MotoGP, se staly kořistí Andrey Doviziosa. Před závodem měl na Márqueze v žebříčku ztrátu 33 bodů. Nakonec se prokousal dopředu, vyhrál a zachoval si naději na zisk titulu do Valencie. Připomeňme, že už jeden má, z roku 2004 ve třídě 125. Dnešní triumf byl jeho sedmnáctým v kariéře a šestým letos...

Ve třídě čtyřválcových čtyřtaktních šestistovek bylo o titulu rozhodnuto ještě před dnešním závodem. Thomas Lüthi si totiž při včerejším divokém pádu v kvalifikaci zlomil kotník a nemohl nastoupit, takže Franco Morbidelli je šampionem bez boje. V závodě skončil na bronzovém stupínku, bezkonkurenčně mu kraloval Miguel Oliveira na KTM a dobyl osmý triumf své kariéry (druhý v Moto2). Stříbrnou příčku si v závěru vybojoval jeho týmový kolega Brad Binder. Moto-trojky v Sepangu patřily Joanu Mirovi, který využil líté bitvy Jorgeho Martína a Eney Bastianiniho. Má šanci vyrovnat rekord Valentina Rossiho v počtu vítězství v sezóně, i když Ital dosáhl 11 triumfů ještě ve stopětadvacítkách (1997).

MotoGP

Sledujte online přenos z GP Malajsie MotoGP na iSport.cz

Po startu mokrého závodu MotoGP na 20 kol se v čele objevil na chvíli Marc Márquez ze třetí řady, ale taktovku převzal Johann Zarco na satelitní yamaze Tech 3. Na druhé místo se brzy protlačil Jorge Lorenzo (Ducati), Andrea Dovizioso, kandidát na titul na druhém červenobílém stroji, bojoval s oběma oranžovými hondami. Skvěle si vedl šestý Bradley Smith (KTM), který vedl velkou skupinu. Dani tempu nestačil. „Dovi“ potřeboval vyhrát a Márquez nesměl skončit lépe než třetí, aby si Ital zachoval naději. Předjel jej, ale byl dlouhý a pak se oba málem srazili. Pád Sama Lowese (Aprilia) nebyl v tu chvíli důležitý.

Šestou příčku okupoval Scott Redding (Pramac Ducati), havaroval i Álex Rins (Suzuki), dokonce dvakrát po sobě, stejně jako Lowes, který si nechal vyměnit motocykl. Rossi byl sevřen oběma KTM až na devátém místě. Lorenzo se dotáhl na Zarca a předjel ho. Ale co ten třetí vzadu? Od Marca se Andrea odpoutal a brzy zdolal i Francouze! Karel Abraham upadl.

Zasáhne do dění na čele stájová režie Ducati? Nemusela. Jorge Lorenzo udělal tři kola před koncem chybu, nejednalo se o záměr, vypekla jej přední pneumatika a musel srovnat stroj. Jeho parťák se prosmýkl do vedení! Bylo jasné, že Španěl nebude útočit. „Dovi“ vyhrál a snížil ztrátu v průběžném pořadí na dnes čtvrtého Márqueze na 21 bodů. Bude to složité, ale naději ještě má. Jorge Lorenzo si musí na první triumf s ducati ještě počkat, nicméně Italové slaví „double“. Zarco získal další pódium, porazil tovární yamahy Rossiho (sedmý za Petruccim) a Mavericka Viñalese (devátý).

VC Malajsie MotoGP 2017 – Pořadí v cíli (Top 10)
1.Andrea DoviziosoDucatiDucati Team44:51,497 min
2.Jorge LorenzoDucatiDucati Team+0,743 s
3.Johann ZarcoYamahaMonster Yamaha Tech 3+9,778 s
4.Marc MárquezHondaRepsol Honda Team+17,763 s
5.Dani PedrosaHondaRepsol Honda Team+29,144 s
6.Danilo PetrucciDucatiOcto Pramac Racing+30,380 s
7.Valentino RossiYamahaMovistar Yamaha MotoGP+30,769 s
8.Jack MillerHondaEG 0,0 Marc VDS+35,238 s
9.Maverick ViñalesYamahaMovistar Yamaha MotoGP+38,053 s
10.Pol EspargaróKTMRed Bull KTM Factory Racing+39,847 s
'DNFKarel AbrahamDucatiPull&Bear Aspar Teamhavárie

Průběžné pořadí MS po sedmnácti závodech: 1. Marc Márquez 282, 2. Andrea Dovizioso 261, 3. Maverick Viñales 226, 4. Valentino Rossi 197, 5. Dani Pedrosa 185... 19. Karel Abraham 30

Moto2

Sledujte online přenos z GP Malajsie Moto2 na iSport.cz

Začátek klání na 19 kol nejlépe vyšel Miguelu Oliveirovi (KTM). Hned v úvodu spadli Pawi, Álex Márquez, ve druhém incidentu pak Nakagami a Cortese. Álex zkusil jet dál, motorku neměl příliš poškozenou, ale lehnul si znovu a vzdal. Ustlali si i Luca Marini, nevlastní bratr Valentina Rossiho, mladý Gardner a Indonésan Ekky Pratama ve vzájemné kolizi. Za Oliveirou se seřadili Morbidelli, Bagnaia a Brad Binder, Syahrin bojoval s Quartararem. Portugalec v čele překonával jeden rekord trati za druhým. „Pecco“ Bagnaia si to krásně rozdával s Bradem Binderem na druhé KTM. Ten se však začal lepit na záda šampionovi Morbdellimu.

Axel Pons zajel do boxů a vzdal. Pasini se dostal na šesté místo, Marcel Schrötter se pral o osmičku se Stefanem Manzim, jeli ve skupině se Syahrinem a Xavim Viergem. Manzi se však odporoučel k zemi. Překvapivě drželo počasí, sice se objevily hromy a blesky, ale daleko od okruhu. Také Lorenzo Baldassarri havaroval, na stroji se neudržel ani Schrötter. 6 kol před koncem ovšem začalo pršet a objevily se bílo-červené vlajky. Binder překonal čerstvého šampiona a... čekalo se, jestli bude závod zastaven. Quartataro, Bagnaia a Pasini se ještě sjeli a odehrál se krásný souboj o čtvrté místo. Stejně jako za nimi mezi Viergem, Syahrinem a Isaacem Viñalesem.

Rudé praporky se nakonec neobjevily, klání bylo dojeto v plné délce. Na Miguela Oliveiru dnes nikdo neměl, vyhrál druhý závod v řadě a po Austrálii to znamenalo další dvojitý triumf pro KTM. Mistr světa dorazil pod šachovnicovou vlajku jako třetí za skvělým Jihoafričanem. Čtvrtý nakonec projel cílem Pasini před Bagnaiou, Syahrin překonal Quartarara až na čáře.

VC Malajsie Moto2 2017 – Pořadí v cíli (Top 10)
1.Miguel OliveiraKTMRed Bull KTM Ajo40:28,955 min
2.Brad BinderKTMRed Bull KTM Ajo+2,387 s
3.Franco MorbidelliKalexEG 0,0 Marc VDS+6,878 s
4.Mattia PasiniKalexItaltrans Racing Team+21,774 s
5.Francesco BagnaiaKalexSky Racing Team VR46+22,086 s
6.Hafizh SyahrinKalexPetronas Raceline Malaysia+23,410 s
7.Fabio QuartararoKalexPons HP40+23,488 s
8.Xavi ViergeTech 3Tech 3 Racing+24,976 s
9.Isaac ViñalesKalexBe-A-VIP SAG Team+25,044 s
10.Tetsuta NagashimaKalexTeluru SAG Team+27,199 s

Průběžné pořadí MS po sedmnácti závodech: 1. Franco Morbidelli 288 (mistr světa 2017), 2. Thomas Lüthi 243, 3. Miguel Oliveira 216, 4. Álex Márquez 190, 5. Francesco Bagnaia 161...

Moto3

Sledujte online přenos z GP Malajsie Moto3 na iSport.cz

John McPhee se nakonec příští rok objeví ve stáji CIP, která přechází od končící Mahindry ke KTM. British Talent Team se přesouvá do španělského šampionátu, ale Skot, který vyhrál loni v Brně, má přímou podporu Dorny.

Jules Danilo byl posunut na startu do druhé řady, penalizaci obdržel za nebezpečnou jízdu na Phillip Islandu. Z druhé pole position v kariéře a teprve první letos vyrážel šampion Joan Mir. Vedení se po zhasnutí červených světel ujal Jorge Martín a okamžitě odskočil. Vyhraje konečně? Závod byl vypsán na 18 kol. Druhý se udržel Bo Bendsneyder, i když KTM ztrácejí na konkurenční hondy rychlostí. Tatsukiho Suzukiho potkal masivní highsider. Romano Fenati incidentu sice ujel, ale zeširoka a ztratil spoustu času. Bo odcouval dozadu, místo něj se za Martínem vozili Mir, Loi, McPhee, Rodrigo a Bastianini.

Padaly rekordy trati, o nejlepší čas se postaral domácí Adam Norrodin (2:12,7 min), který se pohyboval v Top 5. Mir se vydal stíhat vedoucího závodníka a v osmém okruhu jej dostihl a následně předjel. Spadl Jules Danilo a pak i Antonelli, který znepříjemnil situaci několika jezdcům včetně McPheeho, museli mimo trať. Krásné bitvě o třetí místo byl konec, bronzový jezdil Bastianini, za ním Norrodin a Loi, ale Adam uklouzl. Znovu nasedl, ještě na bodovaných příčkách! O vítězi ale ještě nebylo rozhodnuto, první trojka se sjela! Čtvrtý jezdil osamocený Loi, ale za ním to znovu vřelo, pátý už byl Fenati.

Martín vyhnal v souboji Bastianiniho až na trávu. Joan Mir jim odskočil a o vítězi bylo vlastně rozhodnuto. Spadl Bulega. O druhé místo se ale strhla ještě bitva, Enea Jorgeho předjel v posledním kole, ale Španěl mu to v závěrečné zatáčce vrátil. Livio Loi zaznamenal solidní výsledek, boj grupy o páté místo zvládl nejlépe John McPhee.

VC Malajsie Moto3 2017 – Pořadí v cíli (Top 10)
1.Joan MirHondaLeopard Racing40:14,545 min
2.Jorge MartínHondaDel Conca Gresini Moto3+0,724 s
3.Enea BastianiniHondaEstrella Galicia 0,0+0,763 s
4.Livio LoiHondaLeopard Racing+6,868 s
5.John McPheeHondaBritish Talent Team+11,051 s
6.Andrea MignoKTMSky Racing Team VR46+11,090 s
7.Romano FenatiHondaMarinelli Rivacold Snipers+11,238 s
8.Arón CanetHondaEstrella Galicia 0,0+11,671 s
9.Fabio di GiannantonioHondaDel Conca Gresini Moto3+11,959 s
10.Bo BendsneyderKTMRed Bull KTM Ajo+12,062 s
21.Jakub KornfeilPeugeotPeugeot MC Saxoprint+40,772 s

Průběžné pořadí MS po sedmnácti závodech: 1. Joan Mir 321 (mistr světa 2017), 2. Romano Fenati 235, 3. Arón Canet 192, 4. Jorge Martín 171, 5. Fabio di Giannantonio 153... 22. Jakub Kornfeil 26

Foto: Václav Duška jr.

Spolupracujeme s TipCars.com
Sakura je mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa Sakura je mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E je mezi 16 nejlepšími…

Aero Vodochody představily nástupce letounu L-159 Aero Vodochody představily nástupce letounu L-159

Výrobce letecké techniky Aero Vodochody ukázal na…

Bílý dům: Trump vměšování Ruska nepopírá Bílý dům: Trump vměšování Ruska nepopírá

Bílý dům odmítl závěry médií, že si prezident Donald…

OBRAZEM: Pustý Detroit. Jak vypadá město pět let po největším krachu v historii USA OBRAZEM: Pustý Detroit. Jak vypadá město pět let po největším krachu v historii USA

Detroit, svého času jedno z nejlidnatějších měst USA…

 
Zdroj: MotoGP.com, BT Sport

Štítky Motorky

 Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Místo volantu kleště, místo sedačky kyblík. Takové auto zastavili policisté Místo volantu kleště, místo sedačky kyblík. Takové auto zastavili policisté

Jízdu vskutku odvážného řidiče museli řešit dopravní…

Tohle je BMW X6 od Škodovky! Kodiaq dostal splývavou střechu a jméno GT Tohle je BMW X6 od Škodovky! Kodiaq dostal splývavou střechu a jméno GT

Po internetu se šíří první fotografie Škody Kodiaq GT.…

 

 
Další parádní Lego stavebnice! Bondův Aston Martin DB5 z kostek má unikátní výbavu

Další parádní Lego stavebnice! Bondův Aston Martin DB5 z kostek má unikátní výbavu

Včera

Lego stavebnice nejslavnějšího auta Jamese Bonda má dokonce i výbavu svého předobrazu.
Blesk.cz

Zvracející a močící Hitler i mrzačení nácků opět baví. Recenze Wolfenstein II: The New Colossus pro Switch

Zvracející a močící Hitler i mrzačení nácků opět…

Že bude Wolfenstein II: The New Colossus taková bomba, která se z videohry vyklubala, čekal málokdo. Počítalo se…

Miliardář Musk udělal z hrdiny z jeskyně pedofila. Dotkl se prý jeho chlouby

Miliardář Musk udělal z hrdiny z jeskyně pedofila.…

Americký miliardář a majitel vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk se omluvil britskému jeskynnímu záchranáři za…

 

iSport.cz

Do žlutého jde Thomas. Na Tour končí Cavendish a Kittel, nestihli limit

Do žlutého jde Thomas. Na Tour končí Cavendish a…

Britský cyklista Geraint Thomas je novým vedoucím jezdcem Tour de France. Do žlutého trikotu se oblékl díky…

Blázinec a fotka s Ronaldem! Jak se český talent Juve potkal s idolem

Blázinec a fotka s Ronaldem! Jak se český talent…

Splnil si sen, možná i jeden z největších životních zážitků. Roman Macek, český záložník Juventusu, na vlastní…

 

Reflex.cz

Babiš bude hlavní koordinátor boje proti korupci aneb Agrokozel nejvyšším zahradníkem

Babiš bude hlavní koordinátor boje proti korupci…

Někdy si říkám, že už mne v Česku nemůže nic překvapit, avšak… Premiér Andrej Babiš se nově stal nejvyšším (!!)…

Miss Írán: Těžko uvěřit, ale i v této zemi kdysi probíhaly soutěže o nejkrásnější dívku. Podívejte se

Miss Írán: Těžko uvěřit, ale i v této zemi kdysi…

V současnosti je Írán země, kde vládne tvrdý islámský režim. Ne vždy tomu tak ale bylo. Před islámskou revolucí…