Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
Infiniti Q50
Infiniti Q50
Infiniti Q50
Infiniti Q50
30 Fotogalerie

První statické dojmy: Infiniti Q50 je nejhezčím sedanem v Ženevě (+ video)

Infiniti předvádí první z nové generace globálních modelů. Nástupcem řady G se stává sportovně střižený sedan Q50.

Jedno se Infiniti upřít nedá – jejich auta si s ničím jiným nespletete. Takové SUV řady FX mezi ostatními auty rozhodně nezapadne a to samé platí i pro sedan řady M. Designu dosud nechyběla extravagance a originalita, ani jeden model ale nebyl v pravém slova smyslu krásný.

Do této fáze u Infiniti dospěli právě nyní. Nový sedan Q50 má vyvážené proporce, nízké a dynamické tvary, agresivní tvář a elegantní tvar karoserie. Přitom vnější rozměry jsou hodně dospělé – délka je 4,79 metru, rozvor 2,85 metru. Díky tomu má Infiniti prostorný interiér. A nejen to, sedí se hezky nízko, ale díky velké prosklené ploše je z místa řidiče slušný výhled.

Specialitou jsou dvě obrazovky nového systému InTouch. Spodní z nich dotykově řídí všechny důležité funkce, podobně jako třeba iPad. Společně s tím Infiniti odstranilo nejkřiklavější nedostatek svých stávajících modelů, grafiku a ovládání palubního počítače. Nově si mezi rychloměrem a otáčkoměrem našel místo velkoplošný barevný displej, který se ovládá tlačítkem na volantu.

Sezení na zadních sedadlech usnadňuje vyvýšený sedák. Nachází se 36 cm nad podlahou a nabízí poctivou oporu stehen. Navzdory elegantně klesající střeše zůstává dostatek místa i ve svislém směru, komfort sezení tedy neustoupil designu.

Infiniti Q50 pustí do Evropy se dvěma motory: jako dieselový čtyřválec a hybridní benzinový šestiválec. Zájemci o hybrid ale musí počítat se zmenšeným zavazadlovým prostorem – baterie se totiž nachází za zadními sedadly, takže zkracují ložnou plochu a brání ve sklápění zadních sedadel.

Video placeholder
První statické dojmy: Infiniti Q50 je nejhezčím sedanem v Ženevě (+ video) • Zdroj: Auto.cz