Dacia Duster 1,6 4x4 vs. Suzuki SX4 1,6 4WD – Levně do (skoro)terénu

Dacia Duster 1,6 4x4 vs. Suzuki SX4 1,6 4WD – Levně do (skoro)terénu

 
 
10.10. 2010 Aleš Jungmann Aleš Jungmann - aj.png Google+ profil

Dacia Duster cloumá s klientelou levných SUV poměrně mohutně, ale má vůbec smysl vydávat se do neznáma, když za stejné peníze dostanete osvědčenou japonskou klasiku?

Postavili jsme proti sobě dvě benzinové šestnáctistovky, které pro nás nebyly novinkou - ostatně test obou z vozů jsme vám již před časem přinesli. Jaké má tedy toto srovnání smysl? Prvotní motivací byly velmi podobné ceny. Dacia je známá svou agresivní cenovou strategií, ale Suzuki hbitě zareagovalo a svou SX4 nabídlo za velmi podobné peníze. Jakou čtyřkolku tedy dnes za svých 350 tisíc dostanete u Dacie a jakou u Suzuki?

Exteriér

Když vidíte oba dva vozy na jedné fotografii, asi nemusíme nic dodávat – Dacia byla navrhována s velkým důrazem na „silácký off-road design“. Jejím designovým jazykem jsou proto sebevědomě široké boky a pohled tvrďáka. Před časem jsme při našem redakčním provozu náhodou postavili vedle sebe Duster a Porsche Cayenne a menší Dacia rozhodně nevypadala vedle velikého luxusního SUV nikterak ušlápnutě.

To Suzuki sází na jemnější, uhlazenější design, který se do městské džungle hodí přeci jen o něco lépe. Navíc se nám díky tvaru karoserie při parkování o něco lépe odhadovalo, kde SX4 začíná a kde končí.

Co se nám na exteriéru Suzuki líbí je důsledné (a přitom nikterak nápadné) oplastování kolem celého vozu. Pokud bychom si ale měli vzít jeden z vozů na víkendové toulky krajinou, sáhli bychom po Dusteru, který přeci jen vypadá méně křehce a nemáte s ním (resp. o něj) v terénu strach. Pro rumunský vůz hovoří i vyšší světlá výška 210 mm oproti 190 mm u SX4. Kratší převisy i rozvor znamenají lepší obratnost SX4.

Motory a spotřeba

Oba dva benzinové čtyřválce s čtyřventilovou technikou se s vyšší stavbou vozů při dálničních rychlostech viditelně perou a ani jeden z nich nemůžeme s klidným srdcem doporučit pro dlouhé dálniční výlety vysokými rychlostmi.

Překvapivě je na tom o něco lépe Suzuki, ačkoliv má k dispozici pouze pětistupňovou manuální převodovku. Díky těžšímu zpřevodování při jízdě ustálenou rychlostí 100 km/h na pátý rychlostní stupeň točí motor 2500 min-1 a při rychlosti 130 km/h jen 3300 min-1. Suzuki si v těchto režimech řekne o 5,9 l na 100 km, resp. 8,5 l benzinu na 100 km. Průměrná spotřeba po testu byla 6,5 l/100 km.

To Dacia má svou šestistupňovou převodovku poskládanou více do rychla, a tak šestka ve srovnání se Suzuki mnoho paliva neušetří. Průměrná spotřeba během testu se pohybovala okolo 8,5 litru na 100 km, což je znatelně více než u Japonce. Dostat se pod 7 l/100 km je v reálu velmi obtížné, na dálnici ve 130 km/h odběr benzinu roste k 9,5 l/100 km, v tomto režimu pracuje motor se 4200 min-1 což je o 900 min-1 více než u Suzuki na pětku (!).

To s sebou přináší nejen větší spotřebu paliva, nýbrž i nadměrný hluk. Na tlumících materiálech se totiž šetřilo a tak to na palubě Dusteru jedoucího rychlostí 130 km/h hučí jako v úle. Hluková hladina uvnitř Dusteru je ve všech jízdních režimech podstatně vyšší než v SX4, čímž se také dostáváme k hodnocení obou agregátů.

obrázek [600 x 302]
 

Možná si říkáte, že dvě zážehové šestnáctistovky se čtyřventilovým rozvodem se nemohou projevem příliš lišit, ale srovnání ukázalo, že je to omyl. Cosi naznačují rozdílné výkonnostní parametry, ale nejvíce zarážející je propastná odlišnost v kultivovanosti obou agregátů.

Suzuki nabízí dobře utlumený, příjemně znějící motor o nejvyšším výkonu 88 kW při 6000 min-1 a točivém momentu 156 Nm při 4400 min-1. Suzuki má k dobru vyspělé variabilní časování ventilového rozvodu a pečlivější uložení motoru v karoserii.

Dacia dostala hlučnější agregát o nejvyšším výkonu 77 kW při 5750 min-1 a točivém momentu 148 Nm ve 3750 min-1. Její motor se chová téměř jako dvouventil, tedy nabízí dostatek síly v nižších a středních otáčkách přičemž nad výlety do poslední třetiny otáčkoměru příliš nejásá. Díky převodovce stavěné „do lehka“ je tedy možné až do 100 km/h s úspěchem využívat slušný zátah motoru v nižších otáčkách, při rychlejší jízdě se ale vytáčení motoru tak jako tak nevyhnete. A akustický komfort tím logicky trpí.

Jízda

Duster je možná Dacie s nejlepšími jízdními vlastnostmi, ale to neříká nic o tom, jak si vede ve srovnání s konkurenty. Po konfrontaci se Suzuki je zřejmé, že Rumun bude i zde hrát druhé housle.

V Suzuki cítí řidič lepší propojení s vozem, Duster na povely volantem reaguje tupěji a bez větší odezvy do řízení. Při jízdě po špatné vozovce působí Dacia s velkými rozchody a rozvorem stabilněji, ale díry, kterým se nevyhnete, vám auto naservíruje rázy skrze volant jako v žádném jiném autě.

obrázek [300 x 326]
 

Ani SX4 samozřejmě není žádný okreskový král, technikům se ale podařilo naladit vůz výrazně lépe. Lepší je i kulisa řazení, zde ale Duster (překvapivě?) o mnoho nezaostává.

Bodíky navíc si Suzuki odnáší také za tužší karoserii (páté dveře Dacie na nerovnostech povrzávaly) a za menší náklony v zatáčkách.

Slušný jízdní komfort v Dusteru je zajištěn „balonovými“ šestnáctipalcovými pneumatikami o rozměru 215/65, což je oproti 205/60 R16 na SX4 znatelný rozdíl – průměr obou kol se zde výrazně liší (685 vs. 640 mm u SX4).

Doplňme, že Duster na rozdíl od Suzuki spoléhá na plnohodnotnou rezervu a je tak o něco lépe „vyzbrojen“ pro delší výlety mimo civilizaci.

Systémy pohonu všech kol jsou u obou vozů z provozního hlediska velmi podobné.

Interiér

Ač to tak nevypadá, zvenku široký Duster nabízí vpředu znatelně méně místa v oblasti loktů. V Suzuki jsme naměřili 1450 mm, zatímco u Dusteru jen 1410 mm, na zadních sedadlech je situace až na pár milimetrů shodná.

V Dacii jsou na tom ve srovnání se Suzuki lépe cestující na zadních sedadlech, ti mají totiž více prostoru pro kolena a znatelně lépe se na zadní sedadla nastupuje. Na delší cesty je proto Duster pro čtyři dospělé, alespoň co se vnitřního prostoru týče, vhodnější. Prostoru nad hlavou je v obou vozech dostatek vpředu i vzadu.

Zpracování obou interiérů se od sebe velmi liší. Duster sází na odolný „off-road-look“, Suzuki se naopak snažila vnitřek SX4 přiblížit co nejvíce klasickým automobilům s vyšší stavbou karoserie.

Záplava tvrdých plastů v Dusteru asi nikoho neohromí svým designem, rozhodně ale neurazí strukturou svého povrchu a dobrým slícováním. K největším neduhům Dusteru patří rozmístění ovládacích prvků, které neodpovídá ergonomickým požadavkům současnosti. Tak například ovládání klimatizace a ventilace najdeme až ve spodní části středové konzoly, ovladač elektrického nastavování zpětných zrcátek je neprakticky ukrytý pod madlem ruční brzdy. Nepříjemné je použití tvrdého plastu na výplně dveří, pohodlně si tak loket neopřete. Od řidiče vyosená řadicí páka jen dokresluje nepříliš dobrý dojem z vnitřku Dacie.

obrázek [300 x 405]
 

Suzuki působí mnohem propracovanějším dojmem, boduje jak ergonomií, tak lepšími použitými materiály. Nabídne i lepší sedadla s příjemně tuhými sedáky.

U obou vozů vidíme rezervy zejména v ergonomii posazu. Řidič nemá k dispozici podélně stavitelný volant, výškové seřízení je jen v omezeném rozsahu. Uspořádání řidičova pracoviště v Suzuki je ale přeci jen přirozenější.

Výhled z obou SUV je celkově dobrý, oba ale mají své slabé místo – u Suzuki to je výhled šikmo vpřed, u Dacie zase šikmo vzad.

Zavazadelník

Tento odstavec má jasného vítěze – Dacii Duster. Uznání je zde zcela na místě, Duster v tomto ohledu bez problémů asijského konkurenta poráží. Nákladová hrana je shodně 800 mm nad zemí, ložná délka zavazadlového prostoru u Dacie Duster až 1800 mm určitě každého majitele potěší.

Suzuki se může pochlubit pouze o zanedbatelný centimetr větší šířkou kufru a také jeho větší vnitřní výškou.

V reálu je ale zavazadelník Dusteru s podlahou v rovině s nákladovou hranou o veliký kus praktičtější.

Díky systému odklápěcích sedáků v Suzuki můžete vytvořit kratší, zato však v podstatě rovnou podlahu.

Rozměry zavazadelníkuDaciaSuzuki
Délka u dna min/max [mm]930/1800660/1100
Nejmenší šířka [mm]10001010
Výška po kryt/po strop [mm]440/740540/880
Výška prahu od země [mm]800800

Výbava a cena

A jsme v rozhodující části srovnávacího testu – zde se totiž do hry přimíchá i výbava a konečná cena, což je v tomto segmentu mimořádně důležitý parametr.

Proti Suzuki SX4 1,6 ve výbavě GL/AC Plus 4WD (akční cena 349.900,- Kč) jsme postavili podobně vybavený Duster.

V seznamu výbavy SX4 nechyběla klimatizace, hliníkové disky kol, boční airbagy vpředu, hlavové airbagy vpředu i vzadu, mlhovky, dálkově ovládané centrální zamykání či rádio s CD a MP3 (8 repro). Tuto, pro pohon všech kol základní výbavu, Dacia přibližně vyrovnává výbavovým stupněm Arctica s cenou...ano, tušíte správně, magických 349.900,- Kč.

Dacia nenabízí hlavové airbagy ani za příplatek, je také nutné připlatit si 9 tisíc Kč za hliníková kola a 7 tisíc za rádio s CD a MP3 (4 reproduktory). Škoda, že stabilizační systém ESP nelze dokoupit (v dané výbavě a motorizaci) ani k jednomu z vozů. Do dražších výbav SX4 se ale ESP dodává, do zážehových Dusterů však ne.

Více ke srovnání obou vozů řekne tabulka, my jen dodejme, že zatímco Suzuki můžete mít doma prakticky okamžitě, na Duster si počkáte minimálně půl roku.

Ceny a výbava [Kč]DaciaSuzuki
ModelDuster 1,6SX4 1,6
VýbavaArctic 4x4GL/AC Plus 4x4
Základní cena349.900,-349.900,-
Čelní airbagySS
Boční airbagySS
Hlavové airbagy-S
ABSSS
Stabilizační systém--
Manuálně regulovaná klimatizaceSS
Automaticky regulovaná klimatizace--
Autorádio s CD a MP37.000,-S
Tónovaná sklaSS
Metalický lak9.000,-11.000,-
Centrální zamykání s d.o.SS
Elektricky ovládaná okna vpředuSS
Elektricky ovládaná okna vzadu3.000,--
Elektricky ovládaná zrcátka s vyhřívánímSS
Kola z lehkých slitin 16"9.000,-S
Mlhové světlometySS
Vyhřívání předních sedadel-S
Palubní počítačSS
Kožený volant a hlavice řadicí páky3.000,--
Tempomat--

Kdo je tedy vítězem? Podaří-li se vám rozhodnout se do vyprodání zásob u Suzuki (sleva 45 tisíc Kč; běžná cena modelu je 394.900,- Kč), pak se jazýček vah dosti výrazně přehoupne k SX4 – je modernější, kultivovanější, nabídne menší spotřebu a pokud vám až tolik nezáleží na objemu zavazadelníku a místě na zadních sedadlech, nemá Dacia protiargument.

Ačkoliv je rumunský vůz bezpochyby králem v kategoriích impozantní vzhled (je to opravu „kus“ auta), Suzuki je v mnoha ohledech v cenové hladině 350 tisíc korun jednoduše lepším vozem.

Dacii Duster 1,6 16V 4x4 zapůjčil k testu dovozce, Suzuki SX4 1,6 VVT 4WD zapůjčil pražský dealer Suzuki Charouz.

obrázek [600 x 276]
 

Dacia Duster

První cena vozu259.900,- Kč (Duster Access, 1,6 16V 4x2, 77 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací259.900,- Kč (Duster Access, 1,6 16V 4x2, 77 kW)
Základní cena testovaného vozu349.900,- Kč (Duster Arctica, 1,6 16V 4x4 , 77 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků358.900,- Kč (Duster Arctica, 1,6 16V 4x4 , 77 kW)

Plusy

 • Jednoduchá řešení na karoserii i v interiéru
 • Velikost a využitelnost zavazadelníku
 • Rozměry a úroveň sezení vzadu
 • Snazší nastupování dozadu
 • Plnohodnotná rezerva
 • Off-road design - vizuální šířka exteriéru
 • Šestistupňová převodovka
 • Kapota motoru s plynovou vzpěrou (ale bez zvukové izolace)
 • Větší délka zavazadelníku, včetně ložné plochy po sklopení
 • Podélný prostor uvnitř vpředu i vzadu

Minusy

 • Jen velmi málo kontaktu mezi řidičem a automobilem, tupé reakce auta na povely řidiče
 • Hlučný motor
 • Velké ovládací síly na brzdovém pedálu
 • Řízení s rázy od kol, volant příliš vpředu
 • Špatná ergonomie sezení, nevhodné tvarování přístrojové desky, vyosení řadicí páky v poloze neutrál
 • Velká vnější šířka neodpovídá vnitřní šířce – design spolykal centimetry
 • Slabá standardní výbava, mnoho položek zcela nedostupných
 • Jen výškové nastavení volantu

Suzuki SX4

První cena vozu269.900,- Kč (SX4 GA 4x2, 1.5 VVT, 82 kW)
První cena vozu s testovanou motorizací349.900,- Kč (SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6, 88 kW)
Základní cena testovaného vozu349.900,- Kč (SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6, 88 kW)
Cena testovaného vozu vč. příplatků349.900,- Kč (SX4 GL/AC Plus 4x4, 1,6, 88 kW)

Plusy

 • Větší vnitřní šířka vpředu (1440 mm)
 • Lepší poloha řidiče za volantem
 • Kultivovanost v ovládání a jízdním projevu
 • Tichý a výkonný motor
 • Agilnější jízdní vlastnosti, lepší jízdní pohodlí
 • Nižší spotřeba
 • Ovládání jako v osobním autě
 • Tišší interiér za všech okolností
 • Tužší karoserie
 • Hodnotněji působící interiér
 • Lepší sedadla
 • Snazší manévrování v terénu díky kratšímu rozvoru
 • Důkladné oplastování celého obvodu karoserie
 • Lepší bezpečnostní i komfortní výbava

Minusy

 • Menší, kratší a hůře využitelný zavazadelník
 • Méně místa vzadu, obtížnější nastupování kratšími dveřmi
 • Málo působivý vzhled, SX4 nevypadá silácky, máte o něj současně větší strach v terénu
 • Jen dojezdová rezerva
 • Jen výškové nastavení volantu
 • Jen pětistupňová převodovka
Spolupracujeme s TipCars.com

Dacia Duster 1,6 16V 4x4

Základní výbava:ABS s brzdovým asistentem (AFU), airbag řidiče, airbag spolujezdce s možností odpojení, boční airbagy vpředu (hlava – hrudník), přední tříbodové výškově nastavitelné bezpečnostní pásy s omezovačem síly a pyrotechnickými předpínači, vizuální a zvuková indikace při nezapnutí bezpečnostního pásu řidiče a spolujezdce, tříbodové bezpečnostní pásy na všech zadních sedadlech, bezpečnostní opěrky hlavy vpředu, tři opěrky hlavy vzadu (prostřední zasunutelná pro lepší výhled), systém uchycení ISOFIX na bočních zadních sedadlech, elektronický imobilizér, centrální zamykání dveří s dálkovým ovládáním v klíči, posilovač řízení, výškově nastavitelný kožený volant a kožená hlavice řadící páky, otáčkoměr, palubní počítač, kontrolka špatně dovřených dveří, mlhové světlomety, přední stěrače s cyklovačem (3 rychlosti), vyhřívané zadní sklo se zadním stěračem, elektricky nastavitelná a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektrické ovládání předních oken, manuální klimatizace, autorádio CD MP3 4x15W s ovládáním pod volantem, stropní světlo s čtecí lampičkou, zapalovač, vyjímatelný popelník, osvětlení odkládací schránky spolujezdce, osvětlení zavazadlového prostoru, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, odkládací kapsy na zadní straně předních sedadel, vyklopitelné zadní sedadlo, dělitelné opěradlo zadního sedadla v poměru 1/3 : 2/3, čalounění kůže / koženka, nárazníky v barvě karosérie, kliky dveří v barvě karosérie, vnější zpětná zrcátka v barvě matného chromu, podélné střešní lišty v barvě matného chromu, přední a zadní kryt podvozku v barvě matného chromu, chrániče dveřních prahů v barvě matného chromu, tónovaná skla, zatmavená zadní okna, plnohodnotná rezerva, Disky kol z lehké slitiny 16"

Výbava testovaného vozu:Elektrické ovládání zadních oken (+3.000,- Kč), metalický lak (+9.000,- Kč)

Suzuki SX4 1.6 VVT 4x4

Základní výbava:ABS + EBD + posilovač brzdné síly, dva přední velkoobjemové airbagy, boční airbagy, hlavové airbagy přední i zadní, boční výztuhy dveří, bezpečnostní pedálová skupina, programově deformovatelný sloupek řízení, bezpečnostní pásy nastavitelné s předpínači, ISO systém uchycení dětské sedačky, bezpečnostní zámky dveří, centrální zamykání s dálkovým ovladačem, imobilizér, startování motoru bez klíčku zapalování, otáčkoměr, informační display (čas/teplota/spotřeba), upozornění zapnutí světlometů a otevřených dveří, akustické upozornění zapnutí bezpečnostních pásů, kontrolka nouzové zásoby paliva, otevírání víčka nádrže z místa řidiče, přední mlhové světlomety, dvourychlostní stěrače s cyklovačem, zadní stěrač s ostřikovačem, posilovač řízení, výškově nastavitelný tříramenný volant obšitý kůží, výškově nastavitelná sedačka řidiče, vyhřívané sedačky přední, textilní čalounění sedadel, sklopné zadní sedačky dělené 60:40, výdechy topení pro zadní sedačky, automatická klimatizace, pylový filtr, rádio s CD/MP3, ovl. na volantu, 8 reproduktorů, 12V zásuvka ve středové konzole, elektrické ovládání oken přední a zadní, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka, zrcátka ve slunečních clonách, držáky nápojů 2 vpředu / 1 vzadu, kapsy ve všech dveřích a v opěradle spolujezdce, schránka pod sedačkou spolujezdce, pevný kryt zavazadlového prostoru, držáky pro uchycení zavazadel v zav. prostoru, osvětlení zavazadlového prostoru, tónovaná skla (zelená), zatmavená zadní okna, zpětná zrcátka a kliky dveří v barvě vozu, nárazníky v barvě vozu, ochranné boční lišty, černé plastové lemy blatníků a nárazníků, plastové překryty středové části nárazníku, střešní ližiny, dojezdové rezervní kolo T 135/90 D16, hliníková kola s pneumatikami 205/60 R16

Výbava testovaného vozu:Metalický lak (+ 11.000,- Kč)

Na oslavy 17. listopadu přišlo v Praze 132 tisíc lidí, tvrdí organizátoři Festivalu svobody Na oslavy 17. listopadu přišlo v Praze 132 tisíc lidí, tvrdí organizátoři Festivalu svobody

Festivalu svobody na Národní třídě, Václavském náměstí či…

Černý pátek začíná, prodejci slibují slevy v desítkách procent Černý pátek začíná, prodejci slibují slevy v desítkách procent

V řadě kamenných obchodů a e-shopů začíná hlavní část…

Komentář Martina Čabana: ČSSD jako oběť Čapího hnízda Komentář Martina Čabana: ČSSD jako oběť Čapího hnízda

Všechny důsledky nejnovějšího vývoje v kauze Čapí hnízdo…

 
Technické údaje
Motor Dacia Duster 1,6 16V 4x4Suzuki SX4 1.6 VVT 4x4
Typ motoru: zážehovýzážehový
Válce / ventily: 4 / 44 / 4
Zdvihový objem (ccm): 15981586
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 77 / 575088 / 6000
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 148 / 3750156 / 4400
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 160175
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 12.811.5
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 10.4 / 7 / 88.2 / 5.5 / 6.5
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 408 / 1570270 / 1045
Objem nádrže (l):5050
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1250 / 5501255 / 430
Rozměr pneu:215/65 R16205/60 R16
rozměry vozu
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 43154150
b) šířka (mm): 18221755
c) výška (mm): 16951605
d) rozvor (mm): 26732500
e) rozchod vpředu (mm): 15601500
f) rozchod vzadu (mm): 15671495
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 850 / 1100890 / 1100
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 650 / 900600 / 840
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 9071050
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm):895970
k) šířka vpředu (mm): 14111450
l) šířka vzadu (mm): 14381445
délka sedáku vpředu (mm): 470500
délka sedáku vzadu (mm): 460490
výška opěradla vpředu (mm): 600630
výška opěradla vzadu (mm): 590620
místo vzadu pod předním sedadlem: anoAno
Hodnocení Dacia Duster 1,6 16V 4x4 Suzuki SX4 1.6 VVT 4x4
Interiér, řízení
Kvalita dílenského zpracování interiéru: 8 8
Kvalita sedadel (délka sedáku, boční vedení):
Palubní deska - design funkčnost: 7 8
Prostor na zadních sedadlech - nohy: 8 8
Prostor na zadních sedadlech - hlava: 8 8
Odkládací plochy: 6 7
Dojem z řízení: 8 8
Výhled vpřed: 8 7
Výhled vzad: 7 8
Motor, převodovka
Kultivovanost chodu: 8 7
Tah v nižších otáčkách: 8 7
Výkon ve vyšších otáčkách: 7 8
Hlučnost v nižších otáčkách: 8 8
Hlučnost v vyšších otáčkách: 6 8
Spotřeba: 7 7
Odstupňování převodovky: 8 8
Snadnost řazení: 9 8
Podvozek, brzdy
Jízdní vlastnosti v běžném provozu: 8 7
Jízdní vlastnosti v extrému: 7 8
Přenos hluku do interiéru (díry ve vozovce…): 8 8
Přenos hnací síly na vozovku: 8 10
Účinnost brzd: 9 7
Velikost zavazadlového prostoru: 9 7
Prostor pro vkládání do zav. prostoru: 10 8
Variabilita zavazadlového prostoru: 7 7
Poměr cena/užitná hodnota
Poměr cena/užitná hodnota: 9 8
Celkové hodnocení
Celkové hodnocení - průměr: 7,85 7,73
 

Přidat názorDiskuse: Dacia Duster 1,6 4x4 vs. Suzuki SX4 1,6…Doporučujeme
Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí? Pokuta za rychlost v Chorvatsku, Rakousku či Itálii. Jaký trest vám hrozí v zahraničí?

Vysoké tresty za rychlost jako již tradičně hrozí v…

Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte Že jsou moderní auta blbuvzdorná? Těmito věcmi si auto ničíte, aniž o tom víte

Automobil je dnes čistě spotřební záležitostí. V…

 

AutoRevue
Kia Optima po faceliftu má české ceny. Za super cenu nabízí úžasnou výbavu Kia Optima po faceliftu má české ceny. Za super cenu nabízí úžasnou výbavu

Omlazená Kia Optima dostala dva nové motory. Benzinová…

Nový Lexus UX má české ceny. Stojí už 800.000 Kč, ale musíte být rychlí Nový Lexus UX má české ceny. Stojí už 800.000 Kč, ale musíte být rychlí

Nejmenší SUV automobilky Lexus mělo premiéru letos v…

 Dacia Duster pick-up existuje! Dostupný pracant je dílem rumunské společnosti Dacia Duster pick-up existuje! Dostupný pracant je dílem rumunské společnosti

I když nejde o produkt samotné automobilky, mohli bychom…

Dacia Duster přijde o velkou výhodu v terénu. Kvůli modernímu dieselu Dacia Duster přijde o velkou výhodu v terénu. Kvůli modernímu dieselu

Bestseller automobilky Dacia dnes sice koupíte s moderní…

  
Cupra nabídne sedm modelů do roku 2021. Na co se můžeme těšit?

Cupra nabídne sedm modelů do roku 2021. Na co se můžeme těšit?

Dnes 09:51

Osamostatněná sportovní divize Seatu chystá celou záplavu modelů. Důležitou roli budou hrát také SUV.
Blesk.cz

Festival svobody zaznamenal rekordní účast: V pražských ulicích se sešlo 132 tisíc lidí

Festival svobody zaznamenal rekordní účast: V…

Festivalu svobody na Národní třídě, Václavském náměstí či Albertově v Praze se v sobotu podle odhadu…

Protopíte každou zimu „majlant“? 10 tipů, jak rychle ušetřit za teplo!

Protopíte každou zimu „majlant“? 10 tipů, jak rychle…

Zhruba dvě třetiny nákladů za energie platíme za teplo. Často ale za topení utrácíme víc, než je nutné. Ušetřit…

 

iSport.cz

Přátelé Šilhavý a Hapal proti sobě. Otazníky jsou u Daridy i levého beka

Přátelé Šilhavý a Hapal proti sobě. Otazníky jsou u…

Jeden trénoval nedávno Slavii, druhý Spartu. Teď renovují reprezentace zemí, které k sobě mají tak blízko.…

Vémola tvrdého Francouze neukončil. V Bratislavě vyhrál na body

Vémola tvrdého Francouze neukončil. V Bratislavě…

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Výhra na body! Karlosi Vémolovi se nepodařilo ukončit francouzského soupeře Moiseho Rimbona…

 

Reflex.cz

Jaroš: Babiš je hraniční psychopat, ukázala se hnusná pravda, jdu do politiky a musíme ho porazit

Jaroš: Babiš je hraniční psychopat, ukázala se…

Jsme ve fázi největší tmy, rozednění je ale blízko. Marketér Martin Jaroš, který roky působí v Kataru, vidí…

100 let nezávislosti Polska: Náš soused se proměnil víc, než kterákoli jiná země Evropy

100 let nezávislosti Polska: Náš soused se proměnil…

Polské slovo wiedźmin zná jen málo Čechů. V překladu je to zaklínač a v angličtině witcher. Jedna slavná…