Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

14 let starý Passat B6 jako nové auto? Na prodej je kus, který prý nenajezdil ani 7 tisíc km

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 5. 2022 • 11:53
15
Zobrazit náhledy (15)
Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat Volkswagen Passat

Volkswagen Passat generace B6 se i po takřka 12 letech od ukončení výroby těší poměrně velké oblibě. Najít však dnes kousek ve výborném stavu není úplně jednoduché.

Drtivá většina aut má za sebou výrazné nájezdy, což by samo o sobě až tak nevadilo, kdyby se o ně jejich majitelé pečlivě starali. Jenže takovou jistotu v případě Volkswagenu Passat asi budete mít u zlomku dostupných vozů. Zvlášť u vznětových motorizací.

Přesto jsme našli na prodej exemplář, který vypadá nadějně. Jeho deklarovaný stav a nájezd dokonce vyhlíží tak dokonale, že to působí až podezřele.

Jde totiž o sedan s nejvýkonnějším naftovým motorem ve výbavové verzi Highline, který polský vlastník nabízí s nájezdem pouhých 6.575 kilometrů. Vzhledem k uváděné první registraci v listopadu roku 2007 by pod kapotou měla pracovat jednotka 2.0 TDI-PD se 16 ventily, která poskytuje maximální výkon 125 kW při 4200 otáčkách za minutu a nejvyšší točivý moment 350 Nm mezi 1800 až 2500 min-1. Motor je spojen s šestistupňovou manuální převodovkou.

Prodejce tvrdí, že je dosud jediným majitelem vozu, který byl po celou dobu garážován a pečlivě servisován. Auto je prý bez poškození a jezdí jako nové, inzerát dále láká na původní lak ve skvělém stavu a za zmínku stojí také nová 19palcová kola (místo originálních šestnáctek) a jiné rádio. 

Video se připravuje ...

Interiér je částečně světlý se sedadly čalouněnými Alcantarou a s dřevěnými dekory. Výbava zahrnuje například navigaci, automatickou klimatizaci, bi-xenonové světlomety, elektricky nastavitelná přední sedadla s vyhříváním, tempomat či palubní počítač.

A cena? Prodejce žádá 20 tisíc eur, tedy asi 507 tisíc korun. Tak co říkáte, připadá vám tahle nabídka reálná? A jak moc vám připadá lákavá?

Související články

Témata
Články odjinud