Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

A za první čtvrtletí byl největší automobilkou podle odbytu i tržeb....

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 27. 5. 2018 • 04:46
10
Největším automobilovým koncernem světa z hlediska odbytu i tržeb byl v prvním čtvrtletí německý Volkswagen, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto. Post nejziskovějšího automobilového koncernu pak obhájil německý výrobce luxusních vozů BMW.

Vyplývá to z analýzy poradenské společnosti Ernst & Young (EY), která srovnává výsledky 16 předních automobilových koncernů a o které informovala agentura DPA.

Volkswagen minulý měsíc oznámil, že jeho tržby v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly o 3,6 procenta na 58,2 miliardy eur (1,5 bilionu Kč). Koncern v prvním čtvrtletí dodal zákazníkům rekordních 2,68 milionu vozů, což je o 7,4 procenta více než před rokem.

Analytik EY Peter Fuss uvedl, že provozní výsledky německých automobilových koncernů byly v úvodu letošního roku uspokojivé, a to navzdory negativnímu vlivu silného eura. "Zisk i marže jsou na vysoké úrovni," dodal.

Marže vyjádřená poměrem provozního zisku k tržbám v prvním čtvrtletí v případě BMW dosáhla 12 procent. Na druhém místě se z hlediska marže umístil japonský rival Suzuki (11 procent), třetí příčku obsadil německý podnik Daimler (8,4 procenta).

Z hlediska absolutní hodnoty provozního zisku byla v prvním čtvrtletí jedničkou japonská společnost Toyota, za kterou následovaly německé firmy Volkswagen, Daimler a BMW.

Témata
Avatar - Emel
28. 5. 2018 11:34
Re: VW
Nikdo nemůže být největší jen díky jednomu trhu. Volkswagen je nejsilnější v Evropě.
28. 5. 2018 09:46
VW
VW je největší automobilkou světa jen díky tomu, že má značný úspěch v Číně. To se ovšem může rychle změnit.
Avatar - 3_diamanty
27. 5. 2018 21:00
Re: Chrám i tvrz
presne tak.... takto to bolo aj podla mna myslene :yes:
Avatar - white label
27. 5. 2018 18:44
Re: Chrám i tvrz
To ano... a podezřívat zrovna tebe z jakékoli zaujatosti by mě rozhodně ani nenapadlo. Jak jsem psal, slovo rival nebylo zvoleno autorem (údajně někdo z ČTK) dvakrát šťastně.
Avatar - woody-alien
27. 5. 2018 18:30
Re: Chrám i tvrz
Vidět rudě nemám ve zvyku, přečetl jsem si to několikrát a i tuhle tebou zmíněnou možnost vzal v úvahu. Pokud to tak bylo autorem míněno, pak to nic nemění na závěru mého předchozího příspěvku. Cit pro jazyk a volbu vhodných vyjádření by měl mít novinář v krvi.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud