Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Acura TL: Nový model míří výš (první foto)

15. 7. 2008 • 20:37
1
2
Acura – luxusní divize Hondy – zveřejnila první fotografii modelu TL pro rok 2009. Sportovní sedan vyšší střední třídy dostane pohon všech kol a motor z většího modelu RL.

Acura TL, stěžejní model značky, konstrukčně vychází z amerického Accordu a na severoamerických trzích konkuruje Lexusu GS, Infiniti G35/M35, BMW řady 5 nebo Mercedes-Benz třídy E. S příchodem osmé generace Accordu pro Spojené státy, která je téměř stejně načasovaná jako evropská verze, se proto blíží i nová Acura TL.

Už z první oficiální fotografie je zřejmé, že po designové stránce se nové TL vzdálí Hondám a vsadí na sportovnější styl. Všechny linie vpředu se sbíhají ve tvaru písmene V kolem nové kovové masky chladiče. Blatníky jsou nad koly víc vytažené do boku a dynamické pojetí zdůrazňuje také C-sloupek, který plynule klesá pod ostrým úhlem.

Zatímco končící generace se nabízela s motory 3,2 a 3,5 V6, modelový rok 2009 po technické stránce „povýší“. Motor 3,5 V6 o výkonu 213 kW se stane základem a vyšší verze budou mít motor 3,7 V6 (224 kW) a pohon všech kol SH-AWD z vyšší řady RL (v Evropě Honda Legend).

Kromě TL Acura v Severní Americe prodává model střední třídy TSX, který je ekvivalentem evropského Accordu sedan. Vrcholem nabídky je řada RL, která byla letos modernizována a je příbuzná s evropskou Hondou Legend. Mezi SUV a crossovery Acuru zastupuje kompaktní model RDX s motorem 2,3 Turbo a větší MDX, která sdílí motor a pohon všech kol s RL a napříště také s TL. Pouze v Kanadě se prodává model CSX, který je obdobou našeho Civiku Sedan.

Honda zatím nepotvrdila, že by chtěla s Acurou vstoupit na evropský trh. Podle neoficiálních informací by se ale mohla po roce 2010 přidat k oběma dalším japonským prémiovým značkám, které své aktivity v Evropě už rozvíjí – Lexus od roku 1990 a Infiniti od letoška.

Související články

Témata
Avatar - King
15. 7. 2008 13:21
Pro doplnění
Chci věřit tomu, že je druhá věta článku jen nešťasně zformulovaná ;-) , každopádně pro upřesnění doplním, že americký Accord se už prodává téměř rok [odkaz] , zatímco do Evropy přichází ten náš, v Americe známý jako Acura TSX [odkaz] právě nyní. Roční rozdíl mi nepřijde jako "téměř stejně načasované". >:D Zda opravdu TL používá techniku US Acco bych zatím považoval za spekulaci. Je to sice pravděpodobné (tak tomu bylo u minulé generace), tím spíš, že má US Acco 8G mnohem sofistikovanější podvozek než dřív, ale zda tomu tak je doopravdy, to uvidíme, až budeme znát technické detaily.
Každopádně je TL nádherné, sportovně střižené auto, myslím, že evropský (ale i japonský prémiový) design teď dostává od Američanů (CTS) a Japonců (TL) pěkně zabrat. >:D :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku