Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ADAC: VW Golf má v testech Euro NCAP 5 hvězd

Ondřej Láník Ondřej Láník 22. 10. 2008
1
34
Německý autoklub ADAC, který je jedním z členů sdružení Euro NCAP, zveřejnil včera výsledky crash testu nového Volkswagenu Golf. 36 bodů za ochranu dospělé posádky znamená nejen 5 hvězd, ale také vstupenku do klubu vůbec nejbezpečnějších vozů současnosti.

Čelní náraz

Za čelní náraz si Golf připsal celkem 36 bodů z 37 maximálně možných a to znamená pětihvězdičkový výsledek. Oproti páté generaci výsledek představuje zlepšení o 3 body, které byly získány mj. díky novému konstrukčnímu řešení oblasti kolem sloupku řízení a díky přítomnosti kolenního airbagu pro řidiče.

Mimořádně tuhá bezpečnostní schránka karoserie a dobře naladěné zádržné systémy jsou klíčovými prvky, které se projevily ziskem všech 16 bodů, dostupných při čelním nárazu.

Boční náraz

Plný počet 16 bodů si nový Volkswagen odvezl i v bočním nárazu. 2 body byly připsány za dobrý výsledek vozu při bočním nárazu na kůl a další 2 za přítomnost připomínačů nezapnutých bezpečnostních pásů.

Ochrana dětí

V oblasti ochrany dětí mají i u Volkswagenu stále co zlepšovat. I když i zde byly bodové zisky velmi vysoké (mj.16 bodů z 16 možných v čelním nárazu), kritizovali komisaři nedostatečné montážní a bezpečnostní instrukce k umístění dětských sedaček proti směru jízdy. Celkový výsledek za ochranu dětské posádky je 41 bodů ze 49 teoreticky možných a tedy zisk 4 hvězd.

Ochrana chodců

V oblasti ochrany chodců získal Golf VI o tři body vyšší hodnocení než jeho předchůdce. Celkem si odvezl 22 bodů ze 36 možných a patří tak k nejlépe hodnoceným vozům dneška. Bodové hodnocení odpovídá 3 hvězdám (ze 4 maximálně možných).

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Pierro
V.S.O.P.
Pierro
| 23. 10. 2008
>:-[] >:-[] :yes:
Avatar - T613
V.S.O.P.
T613
| 23. 10. 2008
asi, že práskat s Golfem do XC90 není správné. A nebo něco jiného
Avatar - Pierro
pětkovej golf v jiným obalu.....
Pierro
| 23. 10. 2008
>:-[] >:-[] :yes:
Avatar - Pierro
V.S.O.P.
Pierro
| 23. 10. 2008
co tím chtěl pacient říci?? :-O
pětkovej golf v jiným obalu.....
Andy
| 23. 10. 2008
...a jak to peres?

:-)