Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alpha Motor ještě nic nevyrábí, přesto už prezentuje další model. Saga je netradiční elektrický sedan

David Bureš David Bureš 19. 11. 2021 • 10:54
19
1
Zobrazit náhledy (19)
Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga Alpha Saga

Kupé, pick-up, crossover a teď i sedan, nabídka start-upu Alpha Motor se postupně rozšiřuje, a to ještě předtím, než firma vůbec začala své vozy sériově vyrábět.

Úspěch automobilky Tesla nedává spát různým start-upům, které se rovněž snaží zaujmout ve světě elektromobilů. Jedním z nich je i Alpha Motor sídlící v kalifornském Irvine, který se prezentuje jako „rostoucí klíčový hráč automobilového průmyslu“. Loni představil své první dílo a od té doby postupně rozšiřuje svoji nabídku. Sériovou výrobu však Alpha Motor ještě nezahájil.

Nejnovějším projektem firmy je Alpha Saga, sedan s elektrickým pohonem, který svým designem navazuje na kupé Ace, vůbec první odhalený osobní model této značky. Od něj se však neliší jen druhým párem dveří a tudíž i jinou siluetou karoserie, ale také přepracovanou přídí, s dvěma páry kulatých svítilen.

Alpha Saga je mimochodem 4.700 mm dlouhým, 1.910 mm širokým a 1.440 mm vysokým automobilem.

Minimalistický interiér s volně stojícím displejem infotainmentu je pak rovněž navržen v duchu kupé Ace. V tomto případě nechybí oddělené ovládání klimatizace. Retro styl pětimístné kabiny pak zdůrazňuje přístrojový štít s analogovými ukazateli.

Novinka bude nabízena buď jako zadokolka s jedním motorem nebo jako čtyřkolka s dvěma elektromotory. Bližší parametry výrobce neuvádí, Saga má každopádně zrychlit z 0-96 km/h za šest sekund a ujet přes 480 kilometrů.

Přestože detailní specifikace není ještě známá, stejně jako příchod na trh, Alpha Motor už eviduje zájemce o tento vůz. Ti se tak mohou registrovat na stránkách firmy.

Alpha Motor první vůz představila teprve na konci roku 2020, od tehdy prezentovaného užitkového modelu Icon však mezitím odhalila i kupé Ace, crossover Jax a pick-up Wolf, stejně jako různé deriváty těchto modelů, výkonné kupé Ace PE a čtyřdveřový pick-up Wolf+. Rychlý rozmach přitom umožňuje univerzální architektura, přizpůsobená elektrickému pohonu, na níž mohou být postaveny vozy různé koncepce. Jako první se má do prodeje dostat truck Alpha Wolf, a to na konci roku 2023.

Firmu založil americký designér Edward Lee. Cílem je nabídnout automobily nové generace, s elektrickým pohonem, které jsou přizpůsobené požadavkům zákazníků, dostupné a snadno použitelné.

Související články

Témata
19. 11. 2021 16:56
Vidim tam inspiraci Alfou Romeo
A to nejen jmenem. Pri pohledu z boku mi ta svazujici se zad pripomina starou Giulii Sprint. Pri pohledu zepredu je to zase GTV6. A ty kulate svetla vzadu, to je taky pekna italiska stylovka...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud