Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alpha Ace je další stylový elektromobil. Nebo byste raději pohledného univerzála?

David Bureš David Bureš 24. 12. 2020 • 18:31
21
2
Zobrazit náhledy (21)
Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Ace Alpha Icon Alpha Icon Alpha Icon Alpha Icon Alpha Icon

Alpha Motor je nová americká firma zaměřená na elektromobily. Světu již představila dvě vozidla, přičemž obě stojí za to.

Elektromobilita díky své jednodušší technice oproti spalovacím motorům přilákala do automobilového průmyslu mnohé nové firmy, které chtějí zopakovat úspěch automobilky Tesla a rovněž prorazit se svými vozy. Jednou z nich je také americká Alpha Motor, sídlící v kalifornském městě Irvine, které je domovem pro americké centrály Kie, Mazdy a některých technologických firem.

Alpha Motor aktuálně představuje své dílo Ace, což je stylově ztvárněné kupé s pohonem zadních kol. Sází na kombinaci retro stylu s moderními prvky, a tak pohled na něj vyvolává podobné dojmy jako pohled na Hondu e.

Dvoumístné kupé je dlouhé 4.180 mm, široké 1.886 mm a vysoké 1.450 mm. Za předními sedadly nabízí minimalistickou lavici pro převoz zavazadel, zavazadlový prostor se nicméně nachází také vzadu i pod kapotou. Palubní deska je minimalistická, vedle volantu ji tvoří vlastně jen rozměrný dotykový displej multimediálního systému, který může zrcadlit funkce chytrého telefonu.

Poháněná jsou zadní kola, přičemž bez bližších technických podrobnosti Alpha hovoří o zrychlení z 0-100 km/h za zhruba šest sekund a dojezdu přes 400 kilometrů. Auto má pak vážit zhruba 1.630 kilogramů.

„Kupé Ace je pro zákazníky, kteří touží po elegantní jízdě s univerzálností, energetickou účinností a šetrností k životnímu prostředí elektrického vozidla,“ komentuje novinku Michael Smith, generální ředitel Alpha Motor.

Alpha Ace je přitom už druhé dílo této mladé společnosti. Tím prvním je na začátku měsíce představený model Icon, který s nyní odhaleným kupé sdílí svůj modulární základ v podobě sendvičové konstrukce. Na ní tvůrci vyzdvihují fakt, že na rozdíl od jiných architektur tohoto typu umožňuje nahrazení a recyklaci klíčových komponent, jako je baterie, karoserie nebo prvky interiéru. Díky tomu lze snadno přizpůsobit cílové klientele.

Icon je charakterizován jako EUV, elektrické užitkové vozidlo, díky své univerzální konstrukci lze totiž přeměnit do SUV, pick-upu nebo dodávky pro užití rodinami i firmami.

Alpha Motor se ambiciózně prezentuje jako „rostoucí klíčový hráč automobilového průmyslu,“ žádné konkrétní prodejní plány ale zatím nemá. Pouze u Iconu neurčitě tvrdí, že do prodeje vstoupí po rychlém vývoji a homologaci, což se má stát někdy v roce 2023. V následujících měsících nicméně chce prezentovat také další modely.

Nechme se tak překvapit, jak to s firmou dopadne. Její návrhy sice vypadají zajímavě, takových start-upů tu už ale bylo a prorazil jen málokterý...

Související články

Témata
24. 12. 2020 16:45
Baojun E300
Osobně má mé sympatie spíše EV auto Baojun e300 od SAIC-GM-Wuling joint venture. Jede 100km/hod s dojezdem 260 km a cenově je na čínském trhu od cca 200 tisíc Kč. Na přechodovou fázi než přijdou autonomně řízená vozidla to úplně stačí. Pro náročné je tu Tesla, která jasně směřuje k autonomnímu řízení. Hezky to na LidkedIn napsal Diess - nejhodnotnější firmou bude opět, ta která zajišťuje mobilitu, a to buď Tesla, Apple nebo VW. Aktuálně by pořadí mělo být Apple, Amazon, Google.
https://insideevs.com/…ojun-e300-china/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud