Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Alpine láká na elektrický hot hatch. Nepřipomíná nic, co je zrovna na trhu

Filip Melich Filip Melich 28. 4. 2023 • 06:26
34
Zobrazit náhledy (34)
Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 TURBO 3E Renault R5 Turbo 3E Renault R5 Turbo 3E Renault R5 Turbo 3E Renault R5 Turbo 3E Renault R5 Turbo 3E Renault R5 Turbo 3E Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype Renault 5 Prototype

Po letech, kdy jsme si museli vystačit s (vynikající) A110, rozšíří značka Alpine své modelové portfolio. Nový model bude elektrickým hot hatchem a jeho studie se ukáže již začátkem května.

Značka Alpine se po dlouhé pauze vrátila s prvním vlastním modelem v roce 2018. Přestože je sportovní kupé A110 ve všech svých verzích vynikající, výrobce má větší plány než jen přežívat o jediném modelu. Nabídku Alpine brzy rozšíří druhý, který značka popisuje jako plně elektrické městské sportovní vozítko. Jeho odhalování pomalu začíná.

Návrat ze záhrobí v blízké době plánuje ikonický francouzský hatchback Renault 5, jehož účelem je pomocí známého jména a povědomé tváře otupit strach zákazníků z elektromobilů. Jeho koncept se představil již v lednu 2021 a téměř o dva roky později, v září 2022, následovalo odhalení studie driftujícího hot hatche. Jak víme z dřívějška, svoji verzi znovuzrozeného Renaultu 5 má nabídnout také Alpine.

Video se připravuje ...

Dle všeho právě k tomuto modelu značka Alpine připravila novou studii, která má blíže sériové podobě. Čerstvá tisková zpráva Alpine toho o vozu moc neprozrazuje, ukazuje v podstatě jen jeho siluetu a díl karoserie, na němž je uvedeno jméno – A290_ β. Číslo 2 má značit velikost auta, což je samo o sobě prázdnou informací, z níž můžeme vyvodit pouze to, že studie bude větší než A110. To není velkým překvapením.

Číslo 10 v názvu A110 značí výhradně sportovní modely, proto jej hot hatch nepřevezme. Číslo 90 se má v nabídce značky nacházet na víceúčelových sportovních autech. Tisková zpráva u popisu tohoto typu vozidel uvádí také všeobjímající spojení „life-style“. A písmeno beta za podtržítkem značí, že se jedná o testovací verzi a ještě se nejedná o finální vůz.

Premiéra Alpine A290_β je naplánována již na 9. května. Proběhne on-line, přičemž přenos začne v 10:30, a to na této adrese: events.alpinecars.com. Pokud byste chtěli být při odhalení studie osobně, můžete o účast soutěžit.

Od 28. do 30. dubna se na závodních vozech Alpine objeví QR kódy, jejichž naskenováním se zařadíte do slosování. Konkrétně je řeč o vozech Alpine A523, které v rámci formule 1 pojedou Velkou cenu Ázerbajdžánu 2023, a Alpine A470 jedoucí šestihodinovku na okruhu Spa- Francorchamps. Produkční verze modelu bude odhalena v roce 2024.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata