Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Americký dealer Lamborghini začal akceptovat platby v bitcoinech

Ondřej Mára Ondřej Mára 13. 1. 2021 • 09:38
30
11
Zobrazit náhledy (30)
Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Urus Graphite Capsule Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo

Nedávný raketový růst hodnoty kryptoměn evidentně zaujal i některé prodejce prémiových automobilů.

Kdo před lety investoval do bitcoinu, případně začátkem minulého roku využil jeden z jeho větších propadů, ten mohl koncem minulého týdne slavit. Bitcoin, stejně jako řada dalších kryptoměn, totiž zažil raketový růst, což pro řadu investorů znamenalo zhodnocení v řádu desítek procent.

Řada z nich si možná bude své virtuální mince dál držet, někteří spekulanti se však možná pokusí je za něco směnit. Míst, kde se dá platit bitcoiny a dalšími kryptoměnami, přitom v poslední době opět výrazně přibylo. A nechybí mezi nimi dokonce už ani prémiové automobilová dealerství.

Například americký dealer Lamborghini Newport Beach nedávno na svých sociálních sítích sdílel příspěvek, ve kterém oficiálně oznamuje přijímání plateb v kryptoměnách. Při koupi nového Lamborghini tak bude možné určitě zaplatit bitcoiny, po telefonické domluvě by však mělo být možné domluvit se i na jiné kryptoměně.

Rozhodně to není poprvé, kdy nějaké dealerství přijímá platby za automobily v kryptoměnách. Ostatně i toto konkrétní dealerství mělo s platbami v kryptoměnách experimentovat již v roce 2013, kde si zde měl zákazník pořídit za bitcoiny Teslu Model S.

Nyní je to však poprvé, kdy dealerství oficiálně oznámilo možnost platby kryptoměnami a navíc i za prémiové vozy, jakými jsou právě Lamborghini. Nabízí se ale otázka, jak moc se vlastně platba za automobil v bitcoinech vyplatí. Vzhledem k obrovským výkyvům v hodnotě a nedávnému růstu totiž existuje šance, že zákazník nakonec vůz výrazně přeplatí.

Související články

Témata
13. 3. 2021 23:37
Bitcoin
To mám tedy velikou radost, že už se konečně bitcoin dostává i do těchto sfér... Já jsem se o kryptoměnách začal zabývat už před 3mi lety a na tyto momenty jsem přesně čekal :) Kdyby někdo chtěl zjistit víc info o kryptu a tak, doporučuji třeba tento web - https://www.investice.cz nebo i e15 :)
14. 1. 2021 12:55
Re: "diskuse"
No vidíš. A jak a směna díky tomu pěkně utíká.
14. 1. 2021 11:54
"diskuse"
někdo napíše ze srandy úplnou pí.čovin.u a někdo mu to začne uvádět na pravou míru a vědecky rozebírat... hlavně aby řeč nestála...
a řešit jestli boss je dealer a dealer je boss a jestli může dealer vydělat na lambo... OMG
14. 1. 2021 10:55
Re: Neni dealer jako dealer
to jako stačí převést bitcoin na reálnou měnu a tím pádem dojde k legalizaci? zajímavé:)
14. 1. 2021 10:54
Re: Neni dealer jako dealer
bitcoin byl na začátku roku okolo 150 tisíc a na konci už za milión. spousta lidí do nich investuje a teď jsou velmi příjemně překvapeni.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud