Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

AMG bude zvyšovat výkony, přijdou další verze S

Jakub Kraus Jakub Kraus 6. 3. 2013 • 17:41
9
AMG se snaží ukousnout si větší díl prodejního koláče supervýkonných rodinných vozů. Je nejjednodušším způsobem zvednutí výkonů?

Možná někdo zaregistroval, že při odhalení faceliftované verze éčkového Mercedes-Benzu měly některé vozy u označení AMG i tajemné písmeno S. To ovšem neznačí nic jiného než další výkonový stupeň, již tak dost výkonných verzí z Affalterbachu. S tímto tvrzením však někteří nesouhlasí (zákazníci, či nabízející?), a proto se AMG rozhodlo rozšířit paletu AMG modelů S. V nejbližší době by tedy měly vzniknout vozy CLS 63 AMG S a CLS 63 AMG S Shooting Brake.

Co model S znamená, si můžeme ukázat na é šedesáttrojce. Verze S budou mít povinně pohon všech kol 4Matic, aby lépe dokázaly přenést navýšený výkon, konkrétně 585 koní, na silnici. 4Matic společně s eskem stojí také za ukrojením 0,6 sekundy ve zrychlení z 0 na 100 km/h, které ve finále činí pouze 3,6 sekundy. Rozložení točivého momentu u AMG bude na hodnotách 33 ku 67 %, což oproti standardním verzím s 45 na 55 % umožní sportovnější chování.

A toť vše. V podstatě to znamená, že Mercedes-Benz vzal svůj balíček Performance Package a vytvořil z něj nový model. I když za posunutí omezovače z 250 km/h si bude třeba stále připlatit.

Související články

Témata
7. 3. 2013 09:42
Re: Zbytečné
To že je nevidíš u nás v česku neznamená že jinde ve světě se neprodávají.
Avatar - CHerokee
6. 3. 2013 15:41
Re: Zbytečné
"Tyto auta jsou zbytečné, skoro nikdo je nkupuje.." > Tak to byste se někdy měl do Affalterbachu podívat >:D >:D >:D
6. 3. 2013 14:27
Re: Zbytečné
Jenom bohaty a cinani, to nema ani cenu vyrabet. Cely AMG ceka jen na Tebe, az je prijdes osvitit.
6. 3. 2013 13:40
Zbytečné

Tyto auta jsou zbytečné, skoro nikdo je nkupuje...
Avatar - CHerokee
6. 3. 2013 09:46
Re: AMG vs Brabus
To je sice pravda, ale připadají mi ti úpravci vedle AMG jako šroty.... nemyslím jen Brabus, ale i Lorinser. Těmto vozům padá tovární záruka a pokaždé, co přijedu na servis tam vidím některý z těchto vozů , kterému shořela jednotka, odešlo turbo atp. Navíc ty plastové díly nevypadají dobře. Není nad AMG, které má v Affalterbachu úplně jiné zázemí amožnosti testování.

6.3 byla skvělá. Ale nové 5,5 biturbo v SL taky není špatné. Z kraje jsme byl skeptický, ale není důvod.
Články odjinud