Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin láká na údajně nejvýkonnější luxusní SUV světa

Ondřej Mára Ondřej Mára 20. 1. 2022 • 08:54
40
1
Zobrazit náhledy (40)
Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX Aston Martin DBX

Britská automobilka láká na premiéru ostré verze modelu DBX, která by měla být údajně nejvýkonnějším luxusním SUV na světě.

Prémiové britské SUV Aston Martin DBX je nyní zákazníkům dostupné ve dvou motorizacích, přičemž základní V8 je globálním modelem, zatímco řadový šestiválec s mild-hybridem zůstává dostupný pouze čínským zákazníkům. Již brzy by však automobilka měla představit třetí motorizaci, která by měla stanovit novou laťku v segmentu výkonných prémiových SUV.

Na svých webových stránkách totiž automobilka zveřejnila krátký teaser, který doprovodila titulkem „New seat of power“. Podle kratičkého textu se pak máme připravit na nové DBX, které vytvoří nový standard v oblasti výkonu a řidiče pořádně zatlačí do sedačky. V závěru se pak automobilka ptá, zda jsme připravení na „nejsilnější prémiové SUV světa“.

Video se připravuje ...

To jsou docela silná slova, automobilka by však měla mít připravenou odpovídající techniku. Podle řady spekulací by se totiž pod kapotou nového DBX mohl objevit dvakrát přeplňovaný motor V12, pocházející z dílny samotné automobilky. Prototypy vrcholného modelu už se ostatně objevily při testování na okruzích, kde jejich zvuk výrazně připomínal modely DB11 a DBS s motory V12.

Nový vrcholný Aston-Martin DBX by mohl dostat označení S, zatím se však jedná pouze o spekulace. Objevují se však i domněnky, že představení nového vrcholného modelu využije automobilka k drobnému omlazení celé modelové řady.

Zřejmě nejsledovanější však budou parametry nové pohonné jednotky, která – pokud chce dostát silným slovům automobilky – bude muset nabídnout výkon přinejmenším 640 koní, aby porazila vozy jako je Lamborghini Urus nebo Porsche Cayenne GT.

Úsměvná je však zmínka, že nové DBX bude nejsilnějším prémiovým SUV světa. Pokud bychom se totiž bavili o čisté síle bez prémiových kudrlinek, musel by Aston Martin vyzvat na souboj i vozy Dodge Durango SRT Hellcat nebo Jeep Grand Cherokee Trackhawk, jejichž kompresorem přeplňované motory V8 disponují výkonem přes 700 koní. Tak vysoko ale DBX S zřejmě nemíří.

Související články

Témata
Avatar - narona
21. 1. 2022 20:49
češtin
PrémiovÁ světla!

No připravme se že to budou asi poslední světla co uvidíme :D
Články odjinud