Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Aston Martin Rapide se nástupce nedočká, nahradit ho má další SUV

Ondřej Mára Ondřej Mára 28. 6. 2019
16
4
Zobrazit náhledy (16)
Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide Aston Martin Rapide

Móda SUV se prémiovým automobilkám naštěstí dlouho vyhýbala, nakonec je však také dostihla a i v jejich portfoliu si vybírá daň na úkor elegantních sedanů.

Zprávy o nejnovějším případu přicházejí z Velké Británie, kde se Aston Martin připravuje na představení hned dvou SUV. Tím prvním bude DBX, první SUV značky, jehož představení se dočkáme již letos. A očekávání jsou skutečně vysoká.

Andy Palmer, šéf značky Aston Martin, v rozhovoru pro australský web Motoring uvedl, že už teď pociťuje automobilka slušný zájem. I přesto je však Palmer odhodlaný udržet roční produkci nového SUV pod hranicí 5000 kusů, k čemuž má hned dva dobré důvody. Tím prvním je samozřejmě zajištění co nejvyšší kvality výroby, tím druhým však snaha udržet si postavení luxusního výrobce a nespadnout jen mezi prémiové automobilky.

Druhým očekávaným SUV se má stát nový zástupce značky Lagonda, kterého automobilka prezentovala na ženevském autosalonu jako All-Terrain Concept. Druhá novinka by se měla na trhu objevit v roce 2023 a roční produkce obou velkých modelů by měla být omezena na 7000 kusů, z nichž mají 4000 kusů budou připadat na DBX a 3000 kusů na Lagondu.

Vedle dvou velkých SUV, která nabídnou dostatek prostoru pro cestující i zavadla, pak bude Rapide vypadat jako chudý příbuzný a jeho další výroby by postrádala smysl. Pravdou navíc je, že za téměř deset let na trhu neprošel Rapide žádnou výraznější proměnou.

Čistě elektrický Rapide E, který automobilka představila teprve nedávno a jehož produkce je omezena na 155 kusů, v budoucnosti nahradí čistě elektrická Lagonda. Pod kapotou modelu DBX by však měl zůstat klasický vidlicový dvanáctiválec.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - Barrichello
Re: Do pr...de...le už! Furt a furt! Copak to neskončí?
| 29. 6. 2019
a v rajchu ti ho aktivisté zapálí nebo tě budou na semaforu přesvědčovat at si koupíš menší auto :-) :-)
Avatar - fostek
Do pr...de...le už! Furt a furt! Copak to neskončí?
| 28. 6. 2019
Chybí už jen Caterham SUV.
Nebo F1 SUV.
Stíhací letoun SUV.
Atomová ponorka SUV.
Důlní rypadlo SUV.
Odšťavňovač SUV.
Nosná raketa Energia SUV
Sekačka na trávu SUV
a na závěr...a to fakt existuje a spousta chlapů to má doma ...kočička SUV. :-)
:-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku