Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi A5 oficiálně: První fotky nového kupé! (+videa)

Martin Machala Martin Machala 2. 6. 2016
46
139
Zobrazit náhledy (46)
Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5 Audi A5
Ještě před tím, než vám přineseme živé dojmy přímo z místa premiéry nové Audi A5, si můžete prohlédnout první oficiální fotografie!

Přímo na místě (kde jinde než v samotném Ingolstadtu…) sbírá první dojmy z novinky kolega Ondra Šámal, na jeho postřehy se můžete těšit už zítra. Prozatím si tedy nové A5 Coupé představíme prostřednictvím prvních oficiálních fotografií a základních informací z tiskové zprávy.

Jak jste už určitě pochopili, v Ingolstadtu se A5 poprvé ukázala zatím jen jako Coupé. Ještě před samotnou novinkou jsme si mohli v rámci tiskové konference prohlédnout historii kupátek značek později sloučených pod čtyři kruhy a podívaná ta byla hodně pestrá! Pak už se ale po modelech od DKW, NSU a samozřejmě Audi ukázalo nové A5 Coupé!

Čekali jste překvapení? Vzhledem k designové invenci Audi v posledních letech asi těžko… Na první pohled není novinka od předchůdce stoprocentně rozpoznatelná, přece jenom je to ale o něco snazší než v případě posledních generací Audi A4. Hlavně přední partie s na Audi nezvykle tvarovanými předními světlomety bude slušnou nápovědou, boční linie je povědomá, ale určitě o něco ostřejší – zejména linka táhnoucí se siluetou je dost výrazná. Vzadu potom najdeme svítilny odpovídající nejnovějším Audi trendům, tvarově podobné poslední A4.

Jsem hodně zvědavý na osobní setkání a na dojmy Ondry Šámala. Nová A5 vypadá určitě atraktivně, byť nijak zvlášť originálně, „naživo“ by mohly být křivky působivější. Alespoň takto na mě zafungovalo z fotek až sterilní A4 – živý kontakt byl nepoměrně silnější. A je fakt, že v Ingolstadtu rovněž prezentovaná verze S5 v červené barvě vypadala agresivně už jen takto zprostředkovaně. Když už jsme u prozatím nejsportovnější verze, tu bude pohánět zbrusu nový třílitrový šestiválec TFSI s výkonem 260 kW, zrychlení na stovku se odehraje za 4,7 s. Těšíme se!

A pak se hodně mluvilo o konektivitě… Jak jinak. Naprostou většinu systémů známe z ostatních audin, propojit by mělo jít všechno se vším. Jsme rádi! Nechybí digitální virtuální kokpit, chytřejší a přizpůsobivější by mělo být hlasové ovládání – nebude už prý nutné mluvit v předem jasně definovaných frázích. Audi zdůrazňuje také prostornější interiér, do kufru se pak v základu vejde 465 litrů, což je o deset víc než u předchůdce.

U pohonných jednotek se samozřejmě skloňovalo hlavně snížení spotřeby, Audi mluví o průměrné dvacetiprocentní úspoře. Kromě už zmíněného přeplňovaného benzinového šestiválce se bude nové Audi A5 Coupé prodávat také s čtyřválcovým TFSI, nafťáky TDI budou tři, nezapomnělo se ani na dvě výkonové verze vznětového třílitrového šestiválce.

Tolik zatím telegraficky, podrobnější info a hlavně postřehy přímo z místa premiéry budou následovat!

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
Brúsenie diamantu
| 5. 6. 2016
Souhlas.
Brúsenie diamantu
| 5. 6. 2016
To jsi asi špatně pochopil, co jsem chtěl říct. Zmínění A5 nemá nic společného s Porsche. Jen říkám, že A5 se teprve objevila v předchozí generaci modelů, předtím jakou dobu Audi tenhle druh kupé nemělo (mělo TT a později R8). Klidně by se tedy A7 Coupé mohlo objevit v příští generaci A7 v rámci přirozeného rozšiřování portfolia.

Neřekl bych, že by Porsche muselo reagovat kvůli případnému kupé od A7, když je k tomu nedonutila šestka od BMW, nebo kupé od Mercedesu (nebo i to SL).
Avatar - Pekelná Micinka
Brúsenie diamantu
| 4. 6. 2016
A5 se to netýkalo, ta zmínka o Porsche. Na to mají Boxster. Bylo to myšleno z mé strany tak, že na velké kupé od Audi na bázi A7 by, pokud by chtěli u Porsche reagovat, museli postavit něco na základě Panamery. Nevím no, zdálo se mi to přitažené za vlasy, když mají v portfoliu 911, ale je pravda, že to není kupé pro 4.
Avatar - white label
Brúsenie diamantu
| 4. 6. 2016
No jo, ale od té doby nic, a to je pořádně dlouhá doba...
Audi 100 C2 se ještě taky dělala i dvoudveřová , ale to byl (spíš) dvoudveřový sedan.
uvidime...
| 4. 6. 2016
Tenhle argument je děravý jak řešeto, když i o třídu níž v A3 (podle obrázků i v nové Q2) máš elektricky zasouvací.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku