Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi nás připravuje na ženevskou premiéru malého SUV Q2

David Bureš David Bureš 10. 2. 2016 • 11:36
2
7
Nové malé SUV z dílny Audi se nakonec přece jen bude jmenovat Q2. Do prodeje vstoupí ještě v průběhu letošního roku.

Audi nyní nabízí tři vozy kategorie SUV, zástupce stále oblíbenějších malých SUV ale značce zatím chybí. To se nicméně již brzy změní, protože taková novinka se ukáže na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.

Automobilka už na chystanou premiéru začíná lákat. Zveřejnila snímek parkoviště, na němž stojí stávající SUV značky (Q7, Q5 a Q3). Čtvrté místo je neobsazené, je však rezervované pro auto, kterého se máme dočkat už brzy. Audi novinku nejmenuje, je však evidentní, že se jedná o nové malé SUV.

O chystané novince se dlouho mluvilo jako o modelu Q1. Audi se ale nakonec dohodlo s koncernem Fiat Chrysler Automobiles na možnosti použití názvu Q2, který měla registrovaný Alfa Romeo. V Ingolstadtu měli o toto označení velký zájem, protože údajně lépe vystihuje velikost nového vozu. Audi navíc chystá ještě menší SUV než Q2, pro které je určeno dříve zvažované jméno Q1.

Novinku se čtyřmi kruhy ve znaku sice spatříme již v příštím měsíci, jen krátce před premiérou ale o ní stále máme jen minimum informací. Víme jen, že jejím základem bude modulární platforma MQB s pohonem předních kol a že se bude jednat o auto velikostně podobné kompaktnímu hatchbacku A3.

Bude to první sériové Audi šéfdesignéra Marca Lichteho, který do Ingolstadtu přišel na konci roku 2013. Lichte zatím navrhl pouze některé koncepty, jako Prologue a Prologue Avant. Více než o ryzí SUV se má jednat o crossover kombinující prvky kombíku a terénních aut. Důraz bude kladen na individuální úpravu vzhledu auta.

S ohledem na architekturu se očekává použití benzinových motorů 1.2 TSI a 1.4 TSI, turbodiesely mají zastupovat jednotky 1.6 TDI a 2.0 TDI. Spekuluje se též o příchodu tříválce 1.0 TSI a plug-in hybridu. V nabídce by rozhodně neměl chybět pohon všech kol.

Cena se má pohybovat mezi modely A3 a Q3, kterým nepochybně částečně uzme prodeje. Do prodeje novinka vstoupí v průběhu letošního léta. Automobilka chce vyrábět alespoň 70.000 kusů Q2 ročně.

Témata
11. 2. 2016 15:20
Re: Parkoviště
Ten standard bereš v kterém státě?
11. 2. 2016 13:05
Re: Parkoviště
vejdou, ale neotevřou dveře, stejně jako na obrázku...
11. 2. 2016 12:00
Re: velikostne podobne audi A3
Q3 je zhruba stejně dlouhá jako QQ. Mezi A3 a Q3 je myslím přes 15 cm, to je zhruba půlka třídy. Yeti je jen o milimetry kratší než A3 (možná centimetr a půl, musel bych se podívat). A3 je opravdu malinkatá, jsou to s Leonem SC možná nejmenší auta třídy. A to jsou o generaci novější než Yeti a Q3.

Q3 asi o něco vyroste s příští generací, ale čekám jednotky centimetrů, ne velký rozdíl. Je tu Q5, která má díky podélně uloženým motorům horší předpoklady pro vnitřní prostor. Nad ní je hromada místa, protože Q7 je 5+ metrová kráva (Audi chybí ten mezičlánek v podobě ML, RRS atd.), přitom Q7 se mezigeneračně mírně zkrátila (bavíme se o milimetrech), pokud si dobře pamatuji, tam k tomu typickému nárůstu nedošlo.
Avatar - fOE
11. 2. 2016 11:26
Re: velikostne podobne audi A3
Takze se da rict ze Q3 je neco jako SUV "nizsi stredni", tak jako Nissan QQ a spousta jinych prizvednutych crossoveru ktere jinak z nizsi stredni zasadne nevybocuji?
V tom pripade mi tam nesedi ta v clanku zminovana podobnost Q2 s A3. Jako ze Q2 bude lehce mensi nez A3 kdyz Q3 je lehce vetsi? Bez narustu Q3 v pristi generaci mi to smysl moc nedava, ale rad se necham prekvapit. Tak jak jsem Q3 ze zacatku nijak zvlast nemusel dnes to auticko v provozu mile rad potkam a pro manzelku je to muj bycharsky ideal. :-)
11. 2. 2016 11:04
Re: velikostne podobne audi A3
Q3 je kousek kratší než Tiguan (první generace), zatímco A3 je kratší než Golf. Pro představu, Yeti je velikostně na úrovni A3. Nepředpokládal bych, že Q3 nějak zásadně zvětší, leda by Q5 chtěli nafouknout pomalu na úroveň Cayenne.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku