Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Audi prý bude opravdu vyšetřováno americkou agenturou EPA...

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 14. 11. 2016 • 02:06
3
Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) začala vyšetřovat německou automobilku Audi kvůli možným manipulacím s měřením emisí oxidu uhličitého (CO2). Informoval o tom německý nedělník Bild am Sonntag bez uvedení zdrojů.

Mateřský koncern Volkswagen podle agentury Reuters uvedl, že výsledky emisních testů u vozů Audi mohou zkreslovat systémy pro automatické řazení.

List Bild am Sonntag již před týdnem napsal, že kalifornský úřad pro čistotu ovzduší (CARB) objevil ve vozech Audi nový software, který umožňuje manipulace s měřením emisí oxidu uhličitého. Koncern Volkswagen se přitom již déle než rok potýká se skandálem kolem manipulací s měřením emisí oxidů dusíku.

Nově odhalený software podle listu na základě pohybu volantu rozpoznává, zda se vozidlo nachází na testování. V takovém případě pak zapíná systém omezující emise oxidu uhličitého. Softwarem jsou prý vybaveny naftové i benzinové automobily, píše agentura DPA.

Podle listu se o tuto záležitost zajímá rovněž americké ministerstvo spravedlnosti, které si pozvalo několik inženýrů Audi. V Německu se prý nyní chystají důkladnější testy vozů Audi.

List Süddeutsche Zeitung s odvoláním na důvěrný dokument VW napsal, že pokud software ovládající automatickou převodovku některých modelů Audi detekuje podmínky odpovídající testování, začnou vozy řadit způsobem, který sníží emise.

Volkswagen v reakci na zprávu listu Süddeutsche Zeitung uvedl, že systémy pro automatické řazení mohou při testování vést k "nesprávným a nereprodukovatelným výsledkům". "Audi vysvětlilo technické podrobnosti adaptivních programů řazení německému úřadu pro motorová vozidla KBA a zpřístupnilo technické informace," napsala automobilka podle agentury Reuters v e-mailové zprávě. Tyto adaptivní systémy mají podle Volkswagenu zajistit, aby se řazení co nejlépe přizpůsobilo jízdním podmínkám.

Volkswagen uvedl, že bude pokračovat v rozhovorech s úřadem KBA, který německá vláda pověřila prošetřením údajných nesrovnalostí kolem vozů Audi. Ke zprávě o vyšetřování Audi ze strany EPA se zástupci Volkswagenu i Audi odmítli vyjádřit, stejně jako mluvčí tohoto amerického úřadu, napsala agentura Reuters.

EPA loni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovým motorem instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen následně přiznal, že tento software po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut, včetně značek Audi a Škoda.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
15. 11. 2016 08:50
Nový slogan
Náskok díky podvodům >:D >:D
Avatar - _Karel_
14. 11. 2016 19:27
Re: zprava dne
Nehledě na to, že na obyč zpravodajských webech je to několik dní, na "nejlepší auto-jízdě na webu" není rychlost nejsilnější stránkou.
Avatar - Jenik3
14. 11. 2016 18:57
zprava dne
cituji z nadpisu clanku: pry, bude, opravdu
To je novinarina 21.stol? Asi ano. Musime si zvykat, ze napsat smysluplny text s uvedenim zdroje je rarita.
Nemecky nedelnik Bild am Sonntag - jakou doplnujici informaci byste k tomuto zdroji uvedli?
Nastesti, porad mame tu moznost takovy odpad necist a cas venovat zajimavejsim aktivitam.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku