Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Australance se po 28 letech vrátilo ukradené auto. Růžový Holden má dnes velkou cenu

Jan Zajíc Jan Zajíc 3. 11. 2020 • 08:51
7
1
Zobrazit náhledy (7)
Holden Torana GTR XU-1 Holden Torana GTR XU-1

Auta se kradou po celém světě a výjimkou není Austrálie. Právě z téhle země k nám dorazil jeden příběh o odcizeném voze, který je zajímavý svým dobrým koncem.

Jejím hlavní hrdinkou je dnes 74letá Carol Richards, která si v roce 1973 udělala radost a koupila si sportovní verzi Holdenu Torana s označením GTR XU-1 v tovární růžové barvě a s šestiválcovým motorem.

Kupátko si dokonce pojmenovala - Sexy Lexy. S vozem také závodila, účastnila se prý soutěží v rallye.

Jenže jednoho dne roku 1992 její růžový Holden zmizel. A i když Richards údajně nikdy neztratila víru, že se Sexy Lexy najde, roky běžely a dobré zprávy nikde...

Zlomem se stal rok 2016, kdy australská policie narazila na skupinu, která kradla klasické a cenné vozy, falšovala jejich dokumenty, identifikační znaky a údaje a automobily následně prodávala sběratelům.

Vyšetřování pak policisty přivedlo i k růžovému Holdenu. Kupé se nacházelo v kolekci jistého sběratele vozů této značky.

Ten netušil, že koupil odcizený automobil, proto mu soud přiklepl zajímavé odškodnění. Skupina podvodníků mu měla zaplatit částku v přepočtu okolo 9,2 milionu korun.

Následně nic nebránilo tomu, aby se kupé vrátilo k původní majitelce - tedy Carol. Tu kromě nečekaného setkání může těšit i několik dalších zajímavých věcí. Auto se jí například vrátilo ve výjimečně dobrém stavu.

Není ostatně divu, když naposledy sloužilo jako sběratelský kus. Dokonce i Richards se nechala slyšet, že udržet kupé v takové kondici by se jí osobně určitě nepovedlo. I proto se může radovat z návratu cenného nejen z pohledu "citového", ale také finančního. Hodnota růžového Torana se totiž odhaduje na zhruba 2,5 milionu korun.

Carol však nemá v plánu auto prodat, její touhy jsou mnohem sympatičtější. Nejprve se chce znovu postavit na start nějaké soutěže. A pak v Holdenu naučit řídit svého vnuka. Stejně, jako to provedla před lety se svým synem.

Související články

Témata
Avatar - pradeda777
4. 11. 2020 19:30
Holden Torana GTR XU1
Znám. Svého času velmi úspěšný závoďák......... :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud