Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto ESA: Jak probíhá výkup ojetého auta?

31. 5. 2011 • 03:18
13
29
Zobrazit náhledy (13)
Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth Abarth
V Auto ESA jsme zjišťovali, co čeká ojeté auto, než se dostane do nabídky autobazaru.

U ojetého auta je jeho skutečný stav alfou a omegou, a proto by kupující neměl jeho prověření nikdy podcenit. Co všechno obnáší prověření stavu a původu auta, jsme si nechali vysvětlit od profesionálů z Auto ESA.

Celá procedura začíná tím, že klient přiveze auto do výkupu v autobazaru. Zde proběhne vizuální kontrola karoserie, zejména nosníků a hran pod gumovými lištami. Jejich porušení totiž ukazuje na zásadnější opravy karoserie. Součástí kontroly je samozřejmě i měření laku, které odhalí opravy povrchových dílů. Pokud bylo auto přelakováno, musí být uspokojivě doložen důvod a rozsah oprav.

Neméně důležitá je kontrola identifikátorů – VIN, typu motoru, štítků na karoserii a údajů v řídící jednotce, které se načtou přes diagnostiku. Součástí administrativní kontroly je prověření stavu tachometru a ověření, zda auto není v databázi kradených vozidel, zda na něj neběží úvěr a zda není předmětem exekuce.

K doložení slouží mimo jiné certifikáty Cebia Provin a Cebia Report (ukázka v galerii).

Auto ESA spolupracuje i s Policií ČR. Pokud se ve výkupu objeví vozidlo z databáze kradených aut, je zadrženo a autobazar spolupracuje s policií při vyšetřování.

Kontrola mechanických částí zahrnuje prohlídku vozu na zvedáku a zkušební jízdu na 4kilometrové testovací trase. V případě je zjištěna mechanická závada, autobazar ji ve svém servisu odstraní, nebo ji zaznamená a budoucího majitele s ní seznámí.

Díky těmto procedurám Auto ESA svým zákazníkům garantuje, že nabízená auta jsou bez právních vad a jsou v prokazatelném technickém stavu. Případné nečekané závady se do 1 měsíce nebo 1000 km opraví zdarma, později se autobazar na opravě finančně podílí.

Přes kontrolu na výkupu neprojde zhruba 60 %. Z celkového počtu přistavených aut Auto ESA vykoupí 20-25 %. U zbývajících nedojde k dohodě na ceně. V takovém případě majitel hledá jiný způsob prodeje nebo nechá svůj vůz v komisním prodeji (zpravidla na 60 dní).

Od okamžiku vykoupení trvá zpravidla 24 hodin, než se auto objeví v nabídce autobazaru.

U Auto ESA najdeme auta s průměrným věkem 8,5 roku. Z nich má 80 % původ v ČR, 25 % je dokonce po prvním majiteli. Ze strany kupujících autobazar už několik let eviduje největší poptávku po autech s cenou 150 až 160 tisíc korun, tedy ve stejném pásmu, jako jsou nejlevnější nová auta na trhu.

Autobazar Auto ESA působí v Praze, kde má tři prodejní místa. V Praze-Štěrboholech (areál Europark) se nachází hlavní provozovna a nedaleko také specializovaný autobazar Dodávky. V Praze-Černý Most pak Auto ESA provozuje specializovaný autobazar Škodovky. Automobily značky Škoda ale nabízí i bazar ve Štěrboholech.

2. 2. 2020 14:24
auto
Ano přesně tak, v aaa mají vše popsané, a když Vás to zajímá víc, tak můžete nahlédnout do kompletního protokolu, který se dělá při výkupu auta. Tak mi to v tomto bazaru přišlo jako nejrozumnější možnost.
1. 2. 2020 09:05
Ojetá auta
Opravdu jsem investoval hodně času do výběru ojetého auta, kdy jsem projel několik inzerátů, a několik autobazarů, a nakonec jsem koupil auto z autobazaru AAA auto, protože jsme u nich dostal záruku na skryté vady.
20. 11. 2019 10:36
ojeté auto z aaa auto
Nevím jak moc můj názor je relevantní, jsem jenom holka, která autům zase tak moc nerozumí, ale čemu rozumím, tak tomu, že jsem koupila v aaa auto roomstera za 96 tisíc korun, a jezdím s ním už rok a půl bez jediné závady.
7. 11. 2019 09:13
auto z aaa
Mě co hodně, ale opravdu hodně překvapilo na autobazaru AAA, tak to že jsem přímo u nich na pobočce vyřídil výhodnější úvěr, než mi byl nabídnut v mé bance.
5. 11. 2019 09:04
Fábie
Překvapilo mne, kolik fábií mají přímo na plac v AAA auto, opravdu jsem měla z čeho vybírat, a asi během dvou hodin jsem si auto vybrala.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku