Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Auto na operativní leasing: Náš operativní život s pronajatým golfem

Svět motorů Svět motorů 24. 3. 2019
48
32
Zobrazit náhledy (48)
Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant Volkswagen Golf Variant

Není nad to, vyzkoušet si velkolepě inzerované nabídky v praxi. Jednou takovou je pobyt Volkswagenu Golf Variant ve Světě motorů – poprvé v dějinách na operativní leasing.

Roční služba Volkswagenu Golf Variant na operativní leasing pomalu spěje do svého cíle. Nakonec nám po tři čtvrtě roce trčí jako hlavní potíž omezení na ujetí 25.000 kilometrů za rok. Neřekli bychom, jak žalostně málo to pro nás je. Ale přestřelit znamená doplatit podle smlouvy za každý kilometr navíc 2,52 Kč – a to je docela dost...

„Také bych řekl, že sledovat kilometrový nájezd je u operativního leasingu skoro nejdůležitější,“ říká Lukáš Cankař ze společnosti Volkswagen Financial Services, kde pečují o stovky prodejců celého koncernu VW a kde jsme si domluvili i náš operativní leasing – v rámci testu pouze na rok, což nebývá obvyklé.

„Počet kilometrů si člověk zvolí podle svých potřeb. V případě, že limit nedodrží, platí za to. Dále je potřeba dbát na to, že vůz se má vrátit ve stavu odpovídajícím běžnému opotřebení, případné nadměrné poškození je tedy potřeba opravit v rámci pojištění, nebo bude klientovi vyúčtováno po vrácení vozu. Případně se jde domluvit s prodejcem na odkupu auta. Klient v tu chvíli nemusí řešit přejeté kilometry nebo ono opotřebení. Ale podle našich zkušeností většina zvolí pronájem nového vozu. Což je vlastně ta výhoda, kterou operativní leasing umožňuje. Zvolit si nový, modernější vůz dle aktuálních potřeb,“ uzavírá Lukáš Cankař.

Kolik nás stojí golf na rok  
Úvodní splátka při podpisu smlouvy 6 250 Kč
11 splátek vždy k 1. dni v měsíci 17 326 Kč
Poslední, 12. splátka před vrácením 11 233 Kč

Jaké služby leasing obsahuje

  1. Poskytnutí samotného vozu
  2. Přihlášení i odhlášení vozu včetně poplatků
  3. Povinné ručení u ČP s limitem 100.000.000 Kč
  4. Havarijní pojištění u ČP se spoluúčastí 5 %, minimálně 5000 Kč
  5. Pojištění všech skel s limitem plnění 10 000 Kč
  6. Pojištění právní ochrany
  7. Údržba a servisní náklady
  8. Přezutí včetně zimních pneumatik
  9. Silniční asistence pro ČR a EU (10 dnů)
  10. Další poplatky typu silniční daně nebo poplatků za poslech rádia

Autor: David Šprincl

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jak
vondry87
| 26. 3. 2019
Za každý tip budu rád, časem to určitě budu řešit - klidně napiš na vondry87@seznam.cz - předem díky moc. Když jsem před 2 lety Supa na OL sháněl, tak nikdo nechtěl jít pod 12 tis. bez DPH, tak mě prostě přijde divný, že by to šlo za 7 - 8 tis. Pokud by ty marže byly tak obrovský, tak by se přece trh a konkurenční prostředí postaralo o to, aby se ty ceny srazily, nebo ne? Zvláštní. Každopádně jsem Superba/Passata/Mondeo na OL poptával u několika prodejců a všichni mi řekli, že než slevu, to radši nic. Tak jsem nakonec auto koupil, protože OL se prostě za těch podmínek nevyplatil. Ale kdyby bylo možné sehnat operák za cenu,co píšeš, tak bych nikdy auto nekupoval a rozhodně bych preferoval operák. A až se za dva roky budu Passata zbavovat, určitě budu operák zase zvažovat. A za tuhle cenu bych klidně rovnou vzal i Karoq/Kodiaq pro manželku :-!
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jak
ACE_
| 26. 3. 2019
Ano to celkem souhlasí, až na to že není bezpodmínečně nutné dělat pro škodovku ani tam mít známého. Všem co to mají (myšleno v mém okolí) stačilo pár prodejců obejít a domluvit si to. Je pravda, že ne každej na to slyší. Ale jak říkám točí to už dost let a je to v různých částech republiky. A dotované to samozřejmě není, jen je ten produkt za cenu z nižším ziskem. (jinak řečeno, ceníková cena je pro ty, co jsou ochotni ji bez debat zaplatit, ale to pochopitelně neplatí jenom pro škodu)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: jak
philip1
| 26. 3. 2019
To co píše ACE_ je operativní leasing od ŠKODA Auto pro zaměstnance a zaměstnance dealerské sítě. Čili DOTOVANÝ operativní leasing. Buď jsi zaměstnanec ŠA, nebo dealera Škoda, nebo tam máš známého, kdo ti to na svoje triko dá. Je to DOTOVANÝ, proto ty ceny jsou z říše snů. Škodovka do toho rve prachy a dealer taky, protože je to benefit pro zaměstnance. Chceš takový operák, pracuj pro Škodovku, nebo jejího dealera...
Re: Re: Re: Re: Re: Re: jak
ACE_
| 26. 3. 2019
Dej mi odkaz, kam můžu napsat.
Re: Re: Re: Re: Re: jak
vondry87
| 25. 3. 2019
Ok třeba mám jen špatné vyjednávací dovednosti :-) Ale prostě mi to početně nevychází. Pokud kolega zaplatí za rok 12 x 7500 tzn. 90 000, ta firma z toho zaplatí pojistku, servis, dálniční známku, pneumatiky a já nevím co ještě a ještě na tom chce vydělat, tak by to rok staré auto museli prodat s minimální slevou oproti novému autu a to nikdo soudný asi nekoupí. Poslední dobou sleduju aukce vozů z operáků a trh je dost přesycený a tyhle auta se tam prodávají dost pod cenou, takže na každém takovém autě ta firma musí dost tratit, takže moc nerozumím tomu, kde se takové nabídky berou a proč to ty firmy dělají. Každopádně asi nebude náhoda, že na takové nabídky narazí 5 kolegů, takže proto předpokládám, že se asi jedná o nějaké speciální zvýhodnění pro zaměstnance konkrétní firmy a nebude to nabídka pro běžného zákazníka. Pokud ano, klidně napiš, jaká firma to nabízí. Věřím tomu, že se za reklamu zdarma a další příval zákazníků zlobit nebudou :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku