Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Automobilka Ferrari mírně zvýšila zisk, výsledek předčil očekávání

ČTK ČTK 4. 11. 2020 • 21:24
28
Zobrazit náhledy (28)
Ferrari Maranello a Modena Ferrari Maranello a Modena Ferrari Maranello a Modena Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari Ferrari

Italský výrobce luxusních vozů Ferrari ve třetím čtvrtletí zvýšil zisk před úroky, daní a odpisy (EBITDA) o 6,4 procenta na 330 milionů eur (8,9 miliardy Kč).

Firma dnes uvedla, že po přerušení výroby kvůli koronaviru plně obnovila dodávky. Za celý rok očekává hospodářský výsledek v horní části dříve uváděného rozpětí, což znamená upravený zisk kolem 1,125 miliardy eur.

Výsledek překonal očekávání analytiků, kteří v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali EBITDA na 299 milionů eur. Čistý zisk se meziročně zvýšil o jedno procento na 171 milionů eur.

video

Firma dodala v uplynulém čtvrtletí na trh 2313 vozů, což je o sedm procent méně než loni touto dobou. Obrat klesl o tři procenta na 888 milionů eur (23,9 miliardy Kč). Na vině ovšem nebyl obchod s automobily a jejich součástmi, kterému se dařilo lépe než ve stejnou dobu loni, nýbrž slabší prodej motorů firmě Maserati a dalším týmům formule 1. Menší byly i příjmy od sponzorů a ze soutěže formule 1 samotné.

Šéf automobilky Louis Camilleri po zveřejnění výsledků uvedl, že podle něj vozy Ferrari nikdy nebudou plně elektrické. Pětašedasátiletý Camilleri ani nečeká, že by se dožil i zpola elektrických aut Ferrari. V hybridních vozech nicméně spatřuje obrovské výhody a chce se této oblasti věnovat.

Akcie Ferrari obchodované na burze v Miláně si dnes připsaly bezmála 7,1 procenta na 168,3 eura. Solidní zisky ale před prezidentskými volbami ve Spojených státech měly akciové trhy prakticky v celé Evropě.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud